16 perel, které byste měli vědět o seriálu Přátelé: Kdo měl problém otěhotnět a kdo bral drogy

Redakce

Seriál Přátelé je prostě legendární. Můžeme si ho pouštět pořád dokola, ale stejně se nám neomrzí. Zjistěte o něm pár zajímavostí, které vám možná unikly.

 1. Nikdo jiný kromě šestice přátel si nesměl sedat na V.I.P. oranžovou sedačkou. To bylo pro ostatní herce a natáčecí štáb nepsané pravidlo.
 2. Rachelino mikádo bylo velmi oblíbené. Když si herečka zkrátila vlasy, seriál začal mít nižší sledovanost.
 3. Úvodní scéna, ve které herci tančí ve fontáně, se natáčela v Los Angeles v 4 hodiny ráno. Voda byla velmi studená, musela být několikrát přehřívána. Co kdyby se náhodou herci nachladili?
 4. Blonďatá kráska, Lisa Kudrow, přišla o panenství až po svatbě, ve věku 32 let. Ta si teda dala na čas!
 5. Courteney Cox měla původně hrát Rachel. Jakmile si přečetla scénář, začala režiséra přemlouvat, aby si mohla raději zahrát Moniku.
 6. Phoebe v seriálu čekala trojčata, ale ve skutečnosti byla těhotná také. Filmaři kvůli ní museli trochu pozměnit děj příběhu.
 7. Courteney Cox je jedinou, která nebyla nominovaná na cenu Emmy za roli Moniky. Chudák ženská. To ji určitě muselo trápit.  
 8. Matthew Perry byl během natáčení závislý na tvrdých drogách. Po krátké době se rozhodl pro léčení. To se na jeho postavě ale podepsalo. Ztloustnul.
 9. Seriál měl mít původně jen 4 hlavní postavy – Moniku, Rachel, Joeyho a Rosse. Další dvě – Phoebe a Chandler měly být jen vedlejší.
 10. Všichni měli stejnou výši honorářů. Za první díly dostávali 22 tisíc dolarů za epizodu. Po letech natáčení se jejich platy zvedly na milion za jeden díl. To je teda síla.
 11. Postava Chandlera měla být původně homosexuální. Producenti si to ale naštěstí rozmysleli.
 12. Bruce Willis hrál v seriálu Přátelé zadarmo. Byl velmi štědrý a peníze, které měl dostat, věnoval charitě.
 13. Představitel Rosse byl nejen herec, ale i režisér. Sám si totiž natočil 10 dílů. Klobouk dolů.
 14. Fanoušci Přátel se mohli jít podívat na natáčení Přátel zcela zdarma. Režisér potřeboval vědět, jak vtípky působí na lidi.
 15. Monika měla problém otěhotnět nejen v seriálu, ale i v osobním životě.
 16. Poslední díl celého seriálu měl legendární sledovanost. Přes 50 milionů diváků bylo zvědavých na poslední vystoupení šestice přátel.

S jakými postavami (holkami) ze seriálů jsme chtěli chodit: S Penny, Rachel i Xenou

Přátelé se vrací do TV a my víme, které herce uvidíme

Témata: