16 zábavných věcí, které můžete dělat, když se začnete cítit staré 

Eva Vogelová

Nepřijde vám, že ta čísla po dvacítce naskakují nějak rychleji než dříve? Nám rozhodně ano. Nechceme vás děsit, ale po pětadvacítce je to ještě horší. My však víme, jak s pocity stárnutí zatočit. 

 1. Soukromá party s kamarádkami. Muzika, alkohol, jídlo a střelené kamarádky. Co jiného by vás mělo vyvést z nepříjemných pocitů, když ne tohle?
 2. Zůstaňte celý den v pyžamu. Pokud máte pocit, že nějak rychle stárnete, vykašlete se na všechno. Zůstaňte v pyžamu a nedělejte vůbec nic.
 3. Udělejte si filmový maraton. Filmy dokáží člověka vtáhnout do děje. Za chvíli zapomenete na to, kolik vám vlastně doopravdy je. Co takhle se podívat na všechny díly Harryho Pottera nebo Pána prstenů?
 4. Navštivte své rodiče a chtějte po nich, aby se o vás na chvíli starali jako dříve. Pamatuje si, jaké to bylo skvělé, když se o vás rodiče starali? Udělali vám něco dobrého k snědku, uklidili za vás a vzali vás někam na výlet. Vraťte se na pár dní za nimi a budete se cítit jako malé dítě.
 5. Vyrazte do zoo. Procházet se po zalesněné zoo a pozorovat zvířátka vám může pomoci vybavit si nějaké hezké vzpomínky na dětství. Možná si uvědomíte, že to bylo teprve nedávno. Díky tomu můžete zahnat myšlenku na stárnutí.
 6. Pusťte si svoji oblíbenou pohádku z dětství. Nikdy není na škodu si zopakovat svoji oblíbenou pohádku, na kterou jste se dívali rádi jako malé děti. Nostalgie vám vykouzlí úsměv na tváři.
 7. Sežeňte si heliový balonek. Pořiďte si s kamarády heliové balonky. Vdechujte je a mluvte spolu. Při tom jistě zapomenete na to, že se cítíte staře.
 8. Zapněte si oblíbenou muziku na plný pecky. Pusťte si nahlas svoje oblíbené songy. To vám rozproudí krev natolik, že se vám bude chtít zpívat a tancovat. V tu chvíli vám bude úplně jedno, kolik vám je, nebo na kolik se cítíte. Nepochybně tím pobavíte i sousedy.
 9. Běžte si zaskákat na trampolínu. V dnešní době už existují fitka, kde si můžete zaskákat na trampolínách. Pomůže vám to zbavit se negativních pocitů.
 10. Zajděte si na masáž. Masáž uvolňuje ztuhlé tělo i ztrápenou mysl. Oddejte se odborníkovi a nechte se od něj hýčkat. Myšlenky na stáří vás po chvíli přejdou.
 11. Navštivte dětské hřiště. Může vám to přijít trochu dětinské, ale jak byste se nejlépe chtěli vrátit do dětství? Najděte houpačky a šup na mě. Vezměte si s sebou kamarádku, abyste se tam samy necítily divně.
 12. Zahrajte si s někým polštářovou bitvu. Někomu zavolejte, ať vás přijde vytáhnout z negativních myšlenek. Natřepte všechny polštáře a ve dveřích mu ho hoďte do tváře. Polštářová bitva začíná.
 13. Zajezděte si na tobogány v aquacentru. Užijte si pořádnou jízdu na dlouhých skluzavkách. Dobrodružství vám rychle vyžene z hlavy pocity stárnutí.
 14. Nacpěte se sladkostmi. Čokoláda je nejlepší kámoška v těžkých chvílích. Rozhodně s ní nešetřete.
 15. Obvolejte partu kamarádů a pozvěte je na bowling. Jděte si s přáteli trochu zablbnout. Možná budete vyhrávat a úplně zapomenete, že vás ještě před chvílí něco trápilo.
 16. Předstírejte v restauraci, že jste cizinky. Zajděte si s kámoškou na něco dobrého. Udělejte si srandu z číšníka a mluvte na něj anglicky nebo jiným cizím jazykem. Pobavíte se tím.