16 znamení, že jste v životě přesně tam, kde máte být

Paga

Možná vás překvapí, že nemusíte být jen spokojení, šťastní a v pohodě. Tím, že se vydáváte mimo komfortní zónu, se totiž stáváte lepším člověkem. Více v článku.

 1. Nejste spokojení. Žijete reálný a normální život. Ne každý den je prostě posvícení a vy to víte. Máte právo na to být zticha, unavení nebo bez nálady. Jste přece jen člověk a za to se nemáte potřebu omlouvat.
 2. Často jste mimo komfortní zónu. Ne proto, že jste neschopní se o sebe postarat, naopak. Kladete si stále nové výzvy, což prostě znamená, že musíte překonávat sami sebe.
 3. Přemýšlíte o budoucnosti. Už víte, že „žít okamžikem“ je sice super a na prvních stránkách všech ezo příruček, ale nájem a složenky se prostě samy nezaplatí. Dokážete si spočítat, kolik utratíte za jídlo, poplatky i zábavu, a pracovat tak, abyste nebyli na dlažbě.
 4. Víc, než jak vypadáte, vás zajímá, jak se cítíte. Místo toho, abyste každý víkend v obchoďáku nakupovali oblečení, snažíte se rozvíjet duševno a vzdělávat se. A je vám tak nějak lépe. A když ne, pátráte po příčině.
 5. Nebojíte se říkat ne. Když něco nechcete dělat nebo někam nechcete jít, prostě to řeknete. Už se nepřemáháte ani nehledáte výmluvy. Víte, že váš život za vás nikdo nežije, takže je jen na vás, jak budete trávit svůj čas. A když to někdo nechápe? Ať se jde vycpat!
 6. Když něco chcete, nejdete za rodiči. Jste už totiž dospělí, že ano. Když si chcete koupit auto nebo kolo, neběžíte za tátou. Umíte vydělat i ušetřit dost peněz, a i kdyby ne, hrdost vám běžet za rodiči prostě nedovolí.
 7. Máte realistický pohled na úspěch. Už jste zjistili, že úspěch stojí hodně času a úsilí. A ten, kdo není ochoten mu to věnovat, zůstane stát na místě.
 8. Vaše vztahy jsou přínosné. Nebavíte se s lidmi jen proto, že je znáte z práce nebo ze školy. Necháváte si v životě jen ty, kteří vás skutečně naplňují a obohacují. Nenecháte se vysávat a nemáte čas ani chuť řešit problémy někoho jiného.
 9. Vyhledáváte jinou zábavu než vysokoškolák. Tancovat dva dny v podzemním klubu na house je fajn. Ale jen do určitého momentu. Teď si raději jdete v klidu popovídat a vracíte se domů odpočatí a pokud možno střízliví. Mačkat se v klubu na upocené lidi už vás prostě tak nějak neba.
 10. Děláte i to, co nechcete. Protože je to prostě nutné. Tím máme na mysli uklízení, vstávání i přes nepřízeň osudu nebo počasí, navštěvování otravné babičky… Už se nechováte jako dítě, které chce celý den ležet na gauči a pařit xBox.
 11. Jste plní pochybností. Přemýšlíte, jestli v práci nemůžete dělat víc, jestli je váš vztah dostatečně naplňující i nad tím, jestli byl minulý týden tak produktivní, jak si myslíte? Buďte v klidu, to tak dospělí lidé, kteří chtějí dosáhnout něčeho víc, mají. Chtějí totiž být stále nejlepší verzí sebe sama.
 12. Nemáte soucit s lenochy. Už tak nějak nemáte prostě soucit s těmi, kteří se jenom flákají a pak si stěžují, že nic nedokázali a nic nemají. Spíš vám nad tím zůstává rozum stát. Když si někdo ve vašem okolí pořád stěžuje, jak se má špatně, leze vám to spíš na nervy.
 13. Víte, kdy je čas si říct o pomoc. Jste hrdí, to ne že ne, ale taky poznáte, kdy je čas ohnout hřbet a přijít za někým s prosíkem o pomoc. A nemusí to být nutně pomoc hmotná. Občas potřebujete hlavně psychickou vzpruhu.
 14. I když nevyděláváte majlant, máte všeho dostatek. Když nerozhazujete za předražené kafe nebo oblečení, dokážete vlastně tak nějak vyjít s tím, co máte. Neznamená to, že nechcete víc. Ale to, co máte, je pro vás přijatelné.
 15. Nepotřebujete milion přátel. Postupně je váš seznam lidí, o kterých můžete mluvit jako o přátelích, pořád tenčí. A vy jste s tím v pohodě. Hlavní je, že máte dost těch, kteří vás chápou a podporují.
 16. Měníte pohled na svět. Co vám před dvěma lety přišlo out, je pro vás teď naprosto in. A to je v pořádku. Neustále se vyvíjíte a měníte názory.