17 celebrit, jejichž původní jména vás šokují

Eva Vogelová

Věděli jste, že spousta zahraničních celebrit se nechala přejmenovat? Potřebovaly, aby si je široká veřejnost jednodušeji zapamatovala. Některá z původních jmen slavných hvězd vás možná překvapí.

 1. Demi Moor. Herečka se skutečně jmenovala Demetria Guynes. Byla vdaná za herce Ashtona Kutchera a Bruce Willise, kteří se také jmenovali dříve jinak. Měnit si jména je dnes mezi slavnými hvězdami zřejmě v módě.
 2. Natalie Portman. Herečka měla dříve jiné příjmení. Jmenovala se Natalie Hershlag. Příjmení Portman si vzala po své babičce.
 3. Katy Perry. Zpěvačka měla dříve příjmení Hudson. Změnila si ho na Perry, protože nechtěla být spojována s dcerou slavné herečky Goldie Hawn, Kate Hudson.
 4. Vin Diesel. Hlavní hrdina z filmů Rychle a zběsile se dříve jmenoval Mark Sinclair Vincent. Neznělo mu to moc drsně a tak se nechal raději přejmenovat.
 5. Rihanna. Z Robyn Rihanna Fenty se nakonec stala jen Rihanna, protože tři jména byly pro fanoušky těžko zapamatovatelné.
 6. Elton John. Zpěvák se dříve jmenoval Reginald Kenneth Dwight. Znělo to velmi kostrbatě. Fanouškům jméno nešlo přes jazyk. Z toho důvodu se raději nechal přejmenovat.
 7. Miley Cyrus. Zpěvačka měla jako malá holčička poněkud biblické jméno – Destiny Hope Cyrus. Vůbec se jí nedivíme, že se nechala přejmenovat. Kdo by se chtěl jmenovat Osud Naděje Cyrus? Patrně nikdo. Když byla dítě, všichni ji přezdívali Miley, protože se neustále usmívala (jméno od slova smile = úsměv). Na tuto přezdívku si zvykla natolik, že se tak nechala i přejmenovat.
 8. Reese Witherspoon. Reese je slavná a krásná herečka. Chtěla, aby si ji široká veřejnost lépe zapamatovala, a proto si nechala zkrátit jméno. Dříve se jmenovala Laura Jeanne Reese Witherspoon.
 9. Helen Mirren. Slavná britská herečka a režisérka se dříve jmenovala Ilyena Lydia Vasilievna Mironov. Vůbec se jí nedivíme, že v době, kdy vstoupila do povědomí široké veřejnosti, se nechala přejmenovat.
 10. Bruno Mars. Bruno je americký zpěvák, dříve se jmenoval Peter Gene Hernandez, což nezní zase tak špatně.
 11. Liv Tyler. Herečka Liv se dříve jmenovala Liv Rundgren. Uznáváme, že to příjmení nejde moc dobře přes jazyk. Takto ji pojmenovala matka po svém dlouhodobém partnerovi. Liv si nakonec převzala příjmení po skutečném otci Stevenovi Tylerovi.
 12. Ashton Kutcher. Herec Ashton se dříve jmenoval Christopher Kutcher. Nechápeme, proč si nenechal původní jméno, protože je hezké.
 13. Meg Ryan. Krásná herečka se dříve jmenovala Margaret Mary Emily Anne Hyra, což zní docela děsivě. Meg Ryan si člověk skvěle zapamatuje na rozdíl od jejího původního jména.
 14. Charlie Sheen. Herec se dříve jmenoval Carlos Irwin Estevez. Přejmenování chápeme.
 15. Lady Gaga. Zpěvačku Lady Gaga známe všichni pod tímto jménem. Je to však jen umělecký pseudonym. Ve skutečnosti se však jmenuje Stefani Joanne Angelina Germanotta.
 16. Bruce Willis. Bruce se původně jmenoval Walter Willis. Jméno Walter se asi na akčního hrdinu příliš nehodilo.
 17. Audrey Hepburn. Krásná herečka se původně jmenovala Edda Kathleen van Heemstra Hepburn-Ruston, což zní dost šíleně. Kariéra ji donutila změnit si jméno.