17 věcí, které jste asi nevěděli o Audrey Hepburn

Redakce

Audrey Hepburn je jednou z nejznámějších hereček všech dob. Její útlý pas, jemný obličej a pronikavé oči byly snem mnoha mužů. Hrála po boku hvězd a sama hvězdou byla. Její tvář se objevuje na plakátech, bižuterii, na taškách. O ní samotné se natočilo mnoho filmů, napsalo nespočet knih. Existují ale věci, které o ní možná nevíte. Jaké to jsou?

 1. Její pravé jméno je Audrey Kathleen Ruston.
 2. V roce 1954 vyhrála prvního Oscara za film Prázdniny v Římě. V rozrušení tuto cenu zapomněla na dámských toaletách. Naštěstí se pro ni hned vrátila.
 3. Původně chtěla být primabalerínou, tvrdě trénovala, ale kvůli výšce se tohoto snu musela vzdát.
 4. V období války málem zemřela hlady. Žila v místě, které nacisti odtrhli od zásob jídla. Ke konci jedla cibulky tulipánů a trávu. Tato zkušenost způsobila, že celý život trpěla anorexií a jediná pochutina, která jí dělala radost, byla čokoláda.
 5. Byla vášnivou kuřačkou. Nebylo pro ni problém vykouřit i tři krabičky denně.
 6. Pro mnoho lidí byla ztělesněním krásy, ona sama však sebe za ideál nepovažovala. Neměla ráda svá kostnatá ramena, velká chodidla i nos.
 7. je jednou z pouhých 12 osob, které získali ceny Oscar, Tony, Emmy a Zlatý glóbus.
 8. Milovala zvířata – byla dokonce majitelkou hned několika zvířat, nejznámějším byli jorkšír jménem Mr. Famous a koloušek Pippin, který byl tak vycvičen, že jej brala i na nákupy.
 9. Mluvila plynně pěti světovými jazyky.
 10. Jejím celoživotním kamarádem a osobním stylistou byl Givenchy. Vytvořil pro ni parfém L’Interdit, který se až po několika letech dostal na trh a mohla si ho tak koupit i široká veřejnost.
 11. V rodném listě má napsáno rodné město Brusel.
 12. Nikdy neměla ráda velkou společnost, ráda trávila čas sama.
 13. 38 let byla zaměstnána u UNICEFu.
 14. O kousek jí unikla hlavní role ve filmu Kleopatra, kterou pak získala Elizabeth Taylor.
 15. Nenosila hodinky, neměla totiž ráda pocit studeného kovu na kůži. Nejraději nosila bílé perly.
 16. Oblíbenou barvou byla tyrkysová.
 17. Když získala roli ve filmu Snídaně u Tiffanyho, myslela si, že došlo k chybě v castingu. A autor knihy i scénáře Truman Capote si přál, aby hlavní roli hrála Marilyn Monroe. Audrey si ho ale během natáčení nakonec získala.

5 věcí, které nám filmy předhazují, ale ve skutečnosti je to úplně jinak

Marion Cotillard popřela vztah s Bradem Pittem