18 typů lidí, co chodívají pozdě: Vinič, dojížděč nebo třeba paní DNA

Redakce

Chodit pozdě není pěkné ani slušné, natožpak výstřední. Dovolit si to mohla tak Marilyn Monroe, která říkala, že ji tak dvě hodinky zdrželo mnoho silných líbivých věcí. Ale ruku na srdce, kdo z nás je Marilyn?

 1. Vinič. Osoba, co přichází pravidelně pozdě, ale nikdy za to nemůže. Mohou za to všichni ostatní. Výmluvy jsou neoriginální a opakují se. (nezvonil budík, byla zácpa, nejel výtah…)
 2. Dojížděč. Podobné typu 1 s tím, že vinu nese vždy a pouze MHD a to i v případech, kdy se jedná o výjezdní zasedání na vesnici nebo v chronických těžších případech o město bez MHD.
 3. Bavič. Vždy má originální výmluvu. Třeba, že se zpozdil kvůli telefonátu s Obamou. Nemá problém za trest zazpívat nebo zarecitovat. Jediný typ, kterému pozdní příchody zajistily jakousi oblibu v jinak nabručeném kolektivu.
 4. Nesnesitelně uvolněný kolega. Dorazí s železnou přesností deset minut po začátku porady. V ruce třímá kafe ze Star*ucksu a usmívá se. Fakt, že kdyby si kafe odpustil, mohl přijít včas, zarytě a dlouhodobě ignoruje.
 5. Lapač / ka po dechu. Každé ráno přifuní jako lokomotiva, rudý obličej a rozevláté mastné vlasy k tomu. Že je bohémsky k nakousnutí si v celé místnosti myslí jen ona.
 6. Paní DNA. Opakovaně tvrdí, že za to můžou geny. Krevní rozbor by možná ukázal, že tam má i trojku v žíle.
 7. Předbíhač. Jeho smsky: „Už jsem skoro tam!“, jsou psány a čteny s všeobecným povědomím, že se právě doma osprchoval.
 8. Lhář prostý. Jako výmluvu použije cokoliv, co ho zrovna napadne. Od vykradení auta přes neočekávanou havárku stoupačky až po skok do kolejí. (jako 365krát do roka?)
 9. Mučitel. Do restaurace přijde na schůzku tak pozdě, že jste už začali jíst.
 10. Vydírač. V plném sále, kde ostatní musí i stát, mu držíte prázdné místo. Pocity máte, jako když ve frontě v samoobsluze nemůžete najít drobné a lidé na vás nenávistně mlčky (nejenom) čumí.
 11. Detailista. Komplex z pozdního příchodu si na vás léčí mnohaminutovým podrobným líčením příběhu o souvisejících nebo nesouvisejících událostech.
 12. Plánovač. Není schopen přijít včas, protože je strašně zaneprázdněný. Ve skutečnosti se normálně fláká, což víte z jeho Instagramu.
 13. Plánovač na druhou. V momentě schůzky vám zavolá, že má ještě jinou schůzku. Omluví se, že přijde za půl hodiny. Od výbušnějších povah za to dostane i pěstí.
 14. Pohodářka. Týká se některých žen, které jako důvod zpoždění uvádějí nutnost zastavit se a přivonět ke krásné růži. Holt květinové děti v moderním podání. Typ je tolerován pro svoji bezelstnost a upřímnost.
 15. Přerušovač. Nejmarkantnější a nejtypičtější je jeho příchod pár minut po začátku filmu nebo divadelního představení. Někdy u toho zakašle a někdy leze po hlavách. (může se pak opravdu blýsknout vybalením chipsů)
 16. Prostorově nekompatibilní osoba. Dělá jí problém dostat se z bodu A do bodu B v určené časy. A to i s přihlédnutím k faktu, že v bodě A několik let žije a v bodě B stejný počet let pracuje. (už kvůli tomu slyšela i hrubší výroky)
 17. Popírač. Rozhodně zajímavý typ vyznačující se talentem své zpoždění popřít: „Kdo? Já? Pozdě? To si děláš srandu, ne?“.
 18. Extrémisti. Udělají vše, aby nepřišli pozdě, a vlastně je pak pro ně lepší přijít pozdě. V Americe tak jeden pán běžel na runwayi za odlétajícím letadlem. Nebo v Moskvě si vymysleli taxík, který vypadá jako záchranka.

10 příznaků, že jídlo a láska prochází žaludkem (odpozorováno u vedlejšího stolu)

16 problémů, které pochopí jen holky s velkými ňadry aneb život s obřími melouny není žádná sranda