25 absurdních zákonů, kterými se lidé musejí v různých státech řídit

Eva Vogelová

Některé zákony museli vymyslet lidé, kterým přeskočilo, protože jsou úplně absurdní. Přečtěte si, jaké hloupé zákony mají v různých zemích.

 1. V Alabamě je zakázáno hrát v neděli domino.
 2. Na Aljašce se nesmíte z letadla dívat na losy. V tomto případě je lepší otočit hlavu zpátky do letadla, abyste z toho neměli průšvih.
 3. V Arizoně osli nemohou spát ve vanách. Někteří lidé se sice chovají jako oslové, ale zákon v tomto případě mluví o zvířeti.
 4. V Coloradu prodejci nesmí prodávat alkohol během volebních dnů. Nejspíš se politici bojí, že by se voliči netrefili do volebních uren.
 5. V Connecticutu mají zákon i na okurky. Nakládaná okurka může být oficiálně nazývaná nakládanou okurkou pouze v případě, že se dokáže odrazit. Člověk, co tohle vymýšlel, se asi hodně nudil.
 6. Na Floridě bohužel nemůžete vlastnit skateboard bez licence. Možná kvůli bezpečnosti ostatních chodců.
 7. V Gruzii nemůžete v neděli nosit zmrzlinu v zadní kapse. Zajímalo by nás, kdo si dobrovolně nacpe jen tak zmrzlinu do kapsy.
 8. Na Havaji je zakázáno věšet billboardy. Podnikatelé mají po reklamě. Vlastně to i dává smysl, protože nehyzdí krásnou přírodu. Pro nás coby svobodnou zemi je tenhle zákaz však absurdní.
 9. V Idahu mají lidé zakázáno rybařit ze hřbetu velblouda či žirafy. Rybáři, kteří si chtějí zavtipkovat, holt mají smůlu.
 10. V Illinois mohou pít alkohol i lidé, kterým ještě nebylo dvacet jedna let. Podmínkou je, aby byli zapsáni v kulinářském programu. Každý mladistvý se tam tedy pravděpodobně učí vařit.
 11. V Indianě obyvatelé nesmí čichat lepidlo. Když se snaží něco slepit, patrně musí přestat na několik minut dýchat, jinak by se dopustili přestupku.
 12. V Iowě se nesmíte s nikým líbat déle než pět minut. Pokud se chce nějaký pár líbat velmi dlouho, musí si někam zalézt, aby z toho neměl žádný postih.
 13. V Jižní Karolíně nemůže člověk, kterému ještě nebylo osmnáct¨, hrát paintball.
 14. V Kalifornii nesmí ženy řídit v županu.
 15. V Kentucky nesmíte lovit ryby lukem a šípem. Vypadá to, jako by dnes neexistovali rybářské pruty.
 16. V Louisianě nesmí lidé nic kloktat ve veřejných prostorách. Nejspíš by to mohlo někoho pohoršit.
 17. Ve státě Maine musí tamní obyvatelé sundat všechny vánoční ozdoby do čtrnáctého ledna, jinak jim bude naúčtována pokuta.
 18. V Marylandu předpisy zakazují tamním obyvatelům pěstovat na dvoře bodláky. Málokdo by je tam patrně chtěl mít.
 19. V Minnesotě nesmí nikdo vstoupit do Wisconsinu s kuřetem na hlavě.
 20. V Nebrasce majitelé barů nesmí prodávat pivo, pokud zároveň nevaří v konvici vodu na polévku. Pochybujeme, že tohle někdo dodržuje.
 21. V Nevadě není možné jezdit na dálnici na velbloudovi. Možná se bojí, že by jim pokálel silnici.
 22. V Severní Dakotě si lidé nemohou dovolit usnout s botami. Chudáci bezdomovci, musí se na ulici vyzouvat.
 23. V Ohiu nesmí žít v jednom domě více než pět žen. Problém nastává v situaci, kdy manželé mají hodně dcer.
 24. V Texasu nesmíte prodat své oko. Zajímalo by nás, kdo by ho chtěl a k čemu.
 25. Ve Vermontu manželky bez povolení svých mužů nemohou nosit falešné zuby.