3 důvody, proč vyrazit na Kelelu, holku s famózním hlasem a talentem od Boha

Redakce

Kdo rád gradující DJ sety s živými prvky, v diáři by si měl zakroužkovat 19. května a připojit k tomuto datu poznámku KelelaMeetFactory – nezapomenout koupit lístek (za 290 Kč). A to minimálně ze tří důvodů.

1. Výborné EP Hallucinogen

Nástroje, zpěv, improvizace – řadě lidí tohle u DJ setů chybí. A přesně proto se americká zpěvačka s etiopskými kořeny rozhodla kývnout na spolupráci s řadou DJs a přispět svým hlasem na úspěšný mixtape Cut 4 Me, který zejména britské klubové scéně ukázal, jak se dá k věcem přistupovat jinak.
Jednatřicetiletá Kelela Mizanekristos si pozici novátorky může dovolit hlavně proto, že se kolem hudby ochomýtá přes dvanáct let a prozpívala se přes jazz bary a indie kapely až k slavným progmetalovým Animal As Leaders. Nedávno do světa vystřelila EP Hallucinogen, plnohodnotnou sólovku chystá koncem roku.

2. Klid na tanečním parketu

Taneční párty a diskotéky vám nic neříkají? Kelela bude něco pro vás. Zapomeňte na „všichni ruce nahoru“ nebo „jump everybody“. Nechte se vtáhnout do příběhů o hořkostech rozchodu, neopětované lásky a do produkčně bohatých setů z dílny kompozičních čarodějů jako Nzguzun guzu, Bok Bok nebo Kingdom. Z parketu, ode dveří, od baru, odkudkoliv. Bez škatulkování, že jste šašek, povýšenec, pózer anebo jejich kombinace (tzv. hipster).

3. Ten hlas musíte slyšet

Skladby z mixtapu Cut 4 Me kombinují devadesátkové R&B, grime, techno, ale především Kelelin na albu uklidňující, naživo silně emocionálně zabarvený hlas. Moc kvalitních živáků na YouTube k mání není, ale ty, které jsou, jasně ukazují, že mediální bublina se v zahraničí kolem zpěvačky nenafukuje nadarmo. Málokterý vokalista se dnes pyšní tím, že před publikem zazpívá čistěji než na desce. Kelela by si to dovolit mohla.

MeetFactory vzkazuje: před Kelelou odehraje Ondřej Holý alias dné svůj první živý koncert po 18 měsících. Představí při něm první songy z nadcházející debutové desky.