3 důvody, proč vyrazit na německé punkrockové podívíny Beatsteaks

Redakce

Němečtí punkrockeři Beatsteaks koncertují v Česku pravidelně. Dá se o nich ale s klidem říct, že s věkem zrají jako víno, my tudíž doufáme, že pražskému publiku 28. května v Lucerna Music Baru nenaservíruje žádný patok. Tady jsou tři důvody, proč kapela naživo nikdy nezklame. Beatsteaks totiž jsou:

Podivíni

Když se řekne Beatsteaks, někdo si představí pořádnou flákotu rudého naklepaného masa. A přesně tak by se vlastně dala shrnout povaha i styl kapely. Tihle Němci nejsou uhlazení školometi v obleku, kteří se na pódiu sem tam zhoupnou v kolenou. Člověku naopak pořádně naloží a naklepou mu půlky. Stačí se podívat na jakýkoliv videoklip a je zřejmé, že kapela má velmi specifický humor, s nímž k fanouškům naživo promlouvá až absurdním způsobem. Neštítí se ničeho. České publikum má díky jejich častým zastávkám v tomhle ohledu naštěstí natrénováno, takže jim vtip pohotově vrací a obě strany tak spokojeně předou vzájemnou náklonností a souzněním. Ach!

Pořád dobří muzikanti

Pánové hrají v relativně stejné formaci už od roku 1995, za ta léta znají na pódiu každý kabel. Nepatří ale mezi vysloužilce, stále jim to skvěle hraje. Leckdo by se sice v jejich diskografii mohl ztratit, ale žádné ze sedmi alb ale není vyloženě špatné. Pokaždé se z něj dá vyhrabat několik kousků, na které se na koncertě skvěle zapaří. As I Please, I Don´t Care As Long As You Sing, Milk And Honey, Monster, DNA… Máme pokračovat?

Arnim Teutoburg-Weiß

Je všeobecně známo, že zpěváci slíznou všechnu smetanu. V případě Arnima – zbytek (i když úžasného) osazenstva promine –  je to oprávněně. Frontman Beatsteaks je živel. Usměvavý šestatřicátník chvíli neposedí. O jeho tanečních výstřelcích se zdá nejedné dámě a pánové ho zas obdivují díky bezprostřední výstřednosti. Arnim je hyperaktivní veverka na tripu, na scénu většinou nevychází bez čepky, klobouku nebo jiné pokrývky hlavy, a když to jde, nenechá si utéct jedinou příležitost, kdy skočit mezi dav pod sebou. Vzhledem k zastřešeným prostorám ale asi surfování nebo zorbing vynechá. Snad si přiveze alespoň teplákovou výbavu a discmana jako správný Gentleman Of The Year…