3 herci, kteří se nedožili premiér filmů, v nichž hráli

Eva Vogelová

Toto jsou tři herci, kteří se nedočkali premiéry svých filmů, protože tragicky zemřeli. Škoda jich!

Heath Ledger. Heath Ledger se řadí mezi herecké legendy. Bravurně ztvárnil své role v úspěšných filmech. Znáte od něj nejspíše snímky Příběh rytíře (2001), Zkrocená hora (2005) nebo Temný rytíř (2008). V posledním zmíněném filmu si zahrál legendárního Jokera. Během toho ještě ztvárňoval hlavního hrdinu ve snímku Imaginárium Dr. Parnasse (2009). Předtím, než ho stihl dokončit, bohužel náhle zemřel. Podle lékařů se nejednalo o sebevraždu, i když Heath trpěl depresemi a bral antidepresiva. Smrt velkého herce byla prý nešťastná náhoda. Velké vypětí a kombinace několika léků u něj vyvolalo srdeční kolaps. Půl roku po jeho smrti vyšel ven snímek Temný rytíř (2008), který se po chvíli stal trhákem. In memoriam byl Heath Ledger oceněn Oscarem a Zlatým glóbem za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

The Dark Knight (2008) Official Trailer #1 – Christopher Nolan Movie HD

Brandon Lee. Brandon Lee je syn slavného mistra bojového umění Bruce Leeho. Ten hrál zásadně v bojových snímcích. Možná ho znáte z filmů Dům draka (1977), Hra smrti (1978) nebo Hra smrti 2 (1981). Když bylo Brandonovi osm let, jeho otec zemřel. To ho neodradilo od herecké kariéry, právě naopak. Zahrál si ve filmech Dědictví vášně (1986), Zúčtování v malém Tokiu (1991) nebo v jeho nejslavnějším a nejpovedenějším thrilleru Vrána (1994). Během natáčení tohoto snímku se stalo několik podivných událostí a ta nejzvláštnější z nich byla smrt hlavního hrdiny snímku přímo na place. Do konce natáčení zbývaly pouhé čtyři dny. Točila se scéna, při které měla být hlavní postava ve filmu střelena. Někdo však vyměnil náboje za ostré a herec byl skutečně zraněn. Štáb v prvních pár sekundách vlastně nevěděl, co se stalo. Lidé si mysleli, že to Brandon bravurně hraje. Po té, co si tým uvědomil, že něco není v pořádku, byl herec okamžitě převezen do nemocnice. Několik hodin tam bojoval o život, ale bohužel to nepřežil. Krátce po skončení natáčení si měl mladík vzít svoji snoubenku Elizu Hutton… Tvůrci snímku Vrána tvrdí, že záběry, při kterých Brandon Lee zemřel, byly znovu vytvořeny přes počítač. Nechtěli, aby se ve snímku objevila skutečná smrt herce.

The Crow (1994) Official Trailer

Marilyn Monroe. Marilyn Monroe byla snem všech mužů. Život však neměla lehký. Dříve se jmenovala Norma Jean, dětství pro ni bylo děsivé. Máma se o ni vůbec nestarala, protože byla psychicky nemocná. Marilyn jako dítě dokonce na nějakou dobu skončila v sirotčinci. Když jí bylo 16, vdala se, aby se tam nemusela vracet. Pracovala v továrně na padáky, kde si jí všiml David Conover. Poté se uplatnila jako modelka a také se nechala přejmenovat na Marilyn Monroe. To se manželovi nelíbilo a rozvedli se. Záhy poté se dostala do dluhů, ale vysekala se z nich díky tomu, že se stala první playmate v Playboyi. Začala účinkovat i v různých filmech, které možná znáte Někdo to rád horké (1959) nebo Pojď, budeme se milovat (1960). Vzala si spisovatele Arthura Millera, se kterým se pokoušela o dítě. Bohužel několikrát potratila, manžel pak zemřel a s ní to šlo z kopce. Během natáčení filmu Něco musí prasknout (1962) předstírala, že je nemocná. Několikrát nepřišla na natáčení a kvůli tomu ji vyhodili. Nemohli však najít lepší náhradu a tak ji vzali zpět. Měla radost, ale bohužel se toho nedožila. Byla nalezena mrtvá ve své ložnici. Dodnes není jistá příčina její smrti. Snímek, ve kterém hrála, nebyl nikdy dokončen.

Something’s Got To Give Trailer