3 hollywoodští herci, kteří to ve své kariéře dotáhli daleko, ale pak to s nimi šlo z kopce

Eva Vogelová

Kariéra herců bývá nestálá. Některé filmy je mohou vynést na výsluní, ale poté po nich neštěkne ani pes. Buď přijímají role v průměrných filmech, nebo už raději ani nehrají. O kom je řeč?

  1. Cameron Diaz

Málokdo nezná herečku Cameron Diaz. Modrooká blondýnka opustila v raném věku rodiče a dala se na kariéru modelky. Díky této práci procestovala svět a dostala se i k filmu. Úplně poprvé si zahrála ve snímku Ona není anděl (1992). Tato práce se jí zalíbila a začala navštěvovat kurzy herectví. Role sexbomby ve snímku Maska (1994) ji proslavila natolik, aby se její herecká kariéra mohla rozvíjet dál. Ve filmu Svatba mého nejlepšího přítele (1997) si zahrála po boku Julie Roberts a ukázala světu, že na herectví opravu má. Většinou byla obsazovaná do romantických komedií a stala se hvězdou Hollywoodu. V posledních letech však její sláva poměrně upadla. Zahrála si v několika komediích, které se příliš nepovedly. Filmy Zkažená úča (2011), Jak porodit a nezbláznit se (2012) nebo Sex Tape (2014) jsou průměrné a ničím nevynikají. A vypadá to, že krásná herečka pověsila hereckou kariéru na hřebík, protože už pár let se v žádném snímku ani neobjevila.

  1. Johnny Depp

Johnny nepochází z herecké rodiny, jeho otec byl inženýr a matka servírka. O to více je pozoruhodné, že se dostal mezi hollywoodskou smetánku. Dětství neměl příliš příjemné, protože s rodinou se neustále stěhoval a jako mladistvý bral drogy. K herectví se dostal náhodou. Přivedla ho k němu jeho manželka, která dělala filmovou maskérku. Nicolas Cage byl její kamarád, který ho k hereckému řemeslu dostal trochu blíže. Hned na počátku Johnnyho kariéry se ukázalo, že má na tuto práci vážně talent. Proslavil se především díky roli filmu Střihoruký Edward (1990), kde hrál hlavní roli. Pak hrál například ve snímcích Co žere Gilberta Grapea (1993), Kokain (2001) nebo třeba Arizona Dream (1993). Většina lidí ho zná díky jeho roli Jacka Sparrowa ze snímků Piráti z Karibiku. Pokud by však filmy skončily jen třetím dílem, bylo by to lepší. Ty další totiž za moc nestojí. Podobné je to s trilogií Fantastická zvířata, kde hraje záporného hrdinu. Snímky jsou poměrně úspěšné patrně jen z toho důvodu, že mají spojitost s filmy o Harrym Potterovi, na které však svojí kvalitou nedosahují.

  1. Nicolas Cage

Nicolas Cage se původně jmenoval Nicholas Kim Coppola. Nechal se přejmenovat, aby se nepřiživoval na slávě svého strýce, který je známý filmový režisér. Chtěl si svoji hereckou kariéru vybudovat vlastními silami, přesto mu však strýček občas pomohl a obsadil ho do svých filmů. Poprvé se objevil před kamerami ve snímku Zlaté časy na Ridgemont High (1982). Kritiky i diváky oslnil svými rolemi ve snímcích Skála (1996), Tváří v tvář (1997) nebo Adaptace (2002). Za snímek Leaving Las Vegas (1995) dostal dokonce Oscara. V posledních letech však spíše hraje v béčkových akčních filmech a mrhá tak svým hereckým talentem, který nepochybně má.