3 horory, které by se spíše daly označit za špatné komedie

Eva Vogelová

Někteří lidé mají z hororů opravdové potěšení. Při stupňujícím se napětí produkuje tělo adrenalin. Ten mnozí z nás cíleně vyhledávají. Musíme však říct, že ne každý horor je schopný nás takto potěšit. Některé se totiž vážně nepovedly a připomínají spíše nepovedené komedie. O jaké filmy se jedná?

  1. Anakonda (1997)

Snímek Anakonda natočil režisér Luis Llosa. Příběh filmu pojednává o štábu dokumentárních filmařů, kteří se snaží natočit jeden indiánský kmen. Na své cestě zachrání lovce hadů Paula Sarone, během toho se však zraní jeden člověk ze štábů. Paul poradí posádce, aby se vydala zpět do přístavu zkratkou. Ta však vede přes divnou lagunu, kde se nachází obří anakonda. Velké zvíře má v plánu usmrtit každého, kdo se v jeho teritoriu objeví. Všichni bojují o život proti přerostlému hadovi. Nezdá se vám to trochu k smíchu? Není to uvěřitelné a málokomu tak velká anakonda bude připadat strašidelná. Navíc vzhled hada je ve filmu více než úsměvný. Horory, které staví hlavní zápletky na maxi obludách, nikdy nedopadají moc dobře.

Anakonda
  1. Lidská stonožka (2009)

Snímek Lidská stonožka natočil režisér Tom Six. Už název filmu napovídá, že se v něm odehraje něco velmi divného. Dvě ženy navštíví Evropu. Zrovna, když projíždí Německem, porouchá se jim auto. Stane se to samozřejmě v noci na místě, kde není ani živáček, jak jinak. Rozhodnou se přespat v nejbližší vile, kde bydlí divný muž. Ráno se vzbudí v podzemní nemocnici. Čeká je velké překvápko, o kterém se jim pravděpodobně nikdy ani nesnilo. Objeví se tam šílený chirurg, který má s děvčaty a dalšími lidmi velký plán. Má v úmyslu všechny jedince k sobě sešít tak, aby vznikla jedna velká lidská stonožka. Každého napojí stejně. Jeden si klekne na všechny čtyři, vyšpulí zadek a k jeho análnímu otvoru přišije pusu dalšího člověka. A tak to pokračuje dál. Jak tohle asi může dopadnout? Všichni ti lidé potřebují někdy vykonat své potřeby. Hororu se tento snímek nepodobá ani z dálky, za to nechutností je v něm více než dost. Jedná se nejspíše o špatný vtip. Kdo se zvládne na snímek Lidská stonožka dívat až do konce je buď borec, nebo úchyl.

Lidská stonožka
  1. Paranormal Activity (2007)

Snímek Paranormal Activity natočil režisér Oren Peli. Mladý pár se nastěhuje do strašidelného domu. Katie se zabývá paranormálními jevy. Myslí si, že je odmala pronásledována duchy. Partner Katie, který se jmenuje Micah, těmto věcem nevěří. Po několika nocích strávených v daném domě oba zjistí, že zlí duchové opravdu existují. Začnou se jim dít vážně divné věci. Člověk v oboru jim není schopný pomoci a tak všude nainstalují kamery. Snaží se naštvané duchy kontaktovat, ale oni o to nestojí. Spíše se snaží nové nájemníky vypudit. Snímek je postavený na lekačkách, ale co je v něm dál? Najdete tam akorát špatnou zápletku a křik. Když nad tím filmem zapřemýšlíte, zjistíte, že je vlastně o ničem. Lekající scény vám budou připadat spíše k smíchu. Pravého fanouška hororů film Paranormal Activity spíše urazí, než nadchne. Nenajdete v tom snímku žádný zajímavý příběh, pointu ani eskalující napětí. Doporučujeme vám raději dělat něco smysluplnějšího, než zírat na tento nic neříkající horor.

Paranormal Activity