3 místa, kde se natáčely filmy, které získaly Oscara

Eva Vogelová

Některé filmy, které obdržely Oscara, se natáčely na zajímavých místech. Prozradíme vám, kde filmový štáb tvořil snímky Šílený Max: Zběsilá jízda, Revenant: Zmrtvýchvstání a Ex Machina.

  1. Šílený Max: Zběsilá jízda (2015)

Film Šílený Max: Zběsilá jízda natočil australský režisér George Miller. Snímek získal tři Oscary za kostýmy, výpravu a střih. Zbylé nominace proměněny nebyly. Ve filmu si zahráli hlavní role Tom Hardy a Charlize Theron. Celý snímek je prakticky o tom, jak Imperátor Furiosa s rodičkami a Maxem utíkají před Immortanem Joe. Když vůdce zjistí, že se snaží uniknout, vyšle za nimi své gangy, které je pronásledují. Bojují spolu za jízdy. Skupinka uprchlíků jede v obrněném voze. Celý děj se odehrává v poušti. Během sledování snímku se můžete pokochat velkými dunami. Film se natáčel v Namibské pouštiAfrice. Považuje se za nejstarší poušť na světě, patří mezi světové přírodní dědictví UNESCO. Z velké části není osídlená a je téměř celá vyprahlá. Natáčení na poušti pro filmový štáb muselo být hodně náročné.

  1. Revenant: Zmrtvýchvstání (2015)

Snímek Revenant: Zmrtvýchvstání natočil mexický režisér Alejandro González Iñárritu. Film obdržel tři Oscary za kameru, režii a herecký výkon za hlavní roli. Té se zhostil Leonardo DiCaprio, který si za svoji roli takové ocenění nepochybně zaslouží. Děj se odehrává v první polovině devatenáctého století v Jižní Dakotě. Nebyla to doba jednoduchá k přežití… A co děj? Hugh Glass se svým synem a lovci kožešin vydává na výpravu. Všichni musí čelit různým nástrahám. Hlavního hrdinu napadne medvěd. Útok sice přežije, ale nachází se v tak zuboženém stavu, že jeho skupinka počítá s tím, že brzy umře. V podstatě na to čekají, aby ho už nemuseli nést. Hugh však stále neumírá a jeden z výpravy chce jeho smrt urychlit. Načapá ho u toho syn Glasse a chce mu v tom zabránit, ale bohužel je zabit a Hugh zaživa zahrabán. Hlavní hrdina má silný kořínek a tolik touží po pomstě smrti svého syna, že se vyhrabe. Snaží se sám zotavit a přežít. Většina lidí by na jeho místě zemřela, ale on projeví obdivuhodnou odvahu a sílu. Zimní příroda hlavního hrdinu rozhodně nešetří, ta hraje ve snímku významnou roli. Film se natáčel převážně ve městě Ushuaia, které je považováno za nejjižnější na světě. Leží naproti Antarktickému poloostrovu, je základnou pro výpravy na Antarktidu.

  1. Ex Machina (2014)

Film Ex Machina natočil britský režisér Alex Garland. Snímek dostal jednoho Oscara za vizuální efekty. Hlavní role obsadili herci Domhnall Gleeson a Oscar Isaac. Děj: Caleb vyhrál firemní pobyt u svého zaměstnavatele. Původně si myslel, že si užije příjemnou dovolenou, ale mýlil se. Když k němu dorazí, zjistí, že má výzkumnou laboratoř a provádí technologický experiment. Seznámí se s Avou, což je robot s umělou inteligencí. Úkolem hlavního hrdiny bude s ní zůstávat v kontaktu a testovat ji. Laboratoř se nachází daleko od lidí, je umístěna uprostřed divoké přírody. Filmový děj se odehrává na Aljašce, ale ve skutečnosti se natáčel v údolí Valldal, které se nachází v Norsku, kde je skvostná příroda. Některé scény byly natočeny v tamním hotelu Juvet Landscape.