3 místa, která jsou opředena nevysvětlenými záhadami

Eva Vogelová

Zajímáte se o nevyřešené záhady? Existuje jich hodně a nikdo jim dodneška neuměl přijít na kloub. Přečtěte si o nich.

  1. Smrt posádky v Ďáblovo moři

Ďáblovo moře se nachází východně od Japonska. S ním je propojeno mnoho záhad, které nejsou do dnešních dnů vysvětleny. V roce 1948 plula loď Ourang Medan do Jakarty, tam se však nikdy nedostala. Posádka v jednu chvíli vyslala nouzový signál, který zachytily okolní lodě. Dorazily tam až po několika hodinách a celá posádka z lodi Medan byla mrtvá. Nebylo jasné, co bylo příčinou smrti. Námořníci leželi břichy nahoru, panenky měly velmi rozšířené a jejich tváře byly zkřivené hrůzou. Lidé, kteří je našli, se snažili loď dostat do přístavu, aby se mohlo vyšetřovat, co se tam dělo. Problém byl, že loď začala hořet. Bez zjevné příčiny vybuchovaly palivové kotle. Co tak děsivého asi mohlo zabít všechny lidi na palubě? To už se nejspíš nedozvíme, ale nejedná se o jedinou záhadu, která se v Ďáblově moři udála. Nějakou dobu po této katastrofě tam letěli i dva vojenští piloti. Zahlédli několik metrů nad zemí letět podivné letadlo, které ihned začali pronásledovat. Tvrdili, že mělo tvar disku a bylo stříbrné. Piloti se připravili na střelbu, když najednou předmět změnil směr a letěl přímo na ně. S jedním letadlem se srazil a pilot zemřel. Lidé si to vysvětlují jediným možným způsobem. Bylo to UFO!

  1. Mrtvý dobytek v San Luis Valley

Údolí leží na jihu Colorada, zabírá i sever Nového Mexika. Vypadá to tam sice hezky, ale dějí se tam vážně divné věci, kvůli kterým ho někteří lidé nechtějí navštěvovat. Často zde dochází k úmrtí dobytka. Zvířata jsou vždy pořezána tak, že z nich neukápne ani kapka krve. Řezy neodpovídají útoku člověka, a jiných zvířat už vůbec ne. Obyvatelé okolí tvrdí, že zde léta UFO. Všichni se shodli na tom, že noc před zmrzačením dobytka vždy vídávají létající talíř. Dokonce si tam postavili i strážní věž, odkud mimozemskou loď mohou vlastním okem pozorovat. Rozhodně může být zajímavé zahlédnout UFO na vlastní oči, ale masakrování dobytka už příliš ne.

  1. Zmizelá vesnice u jezera Anjikuny

U jezera Anjikuny se usídlila osada Eskymáků, protože pro ně představovalo velký příjem potravy. Jednoho dne však všichni lidé ze vsi zmizeli beze stop. Zjistil to lovec kůží Joe Labelle, který ji čas od času navštěvoval. Jednoho dne tam chtěl přespat, ale nikdo nikde nebyl. Všude bylo plno zásob jídla, některé dokonce bylo i v hrncích blízko vyhaslých ohnišť. Zbraně stály na obvyklých místech. Vypadalo to, jako by si celá vesnice někam jen odskočila. Není možné si myslet, že se dobrovolně přesídlili jinam bez zmíněných věcí. Leželi tam dokonce mrtví psi, kteří byli vyhladovělí na kost. Záhadné zmizení se událo v roce 1930. Policie později našla i vykopané hroby Eskymáků. Nutno podotknout, že Inuiti by na své hroby za žádných okolností kvůli víře nesáhli. Poblíž jezera bydlel i lovec Laurent se svojí rodinou. Neměl tušení, že celá vesnice zmizela. Nezávisle na tom tvrdil, že v dálce nad jezerem viděl velmi divný osvětlený objekt. Možná se objevilo UFO a uneslo celou vesnici. Záhadu se vyšetřovatelům nikdy nepodařilo vyřešit.