3 mysteriózní filmy, které se vám zaryjí pod kůži

Redakce

Máte rádi smysluplné filmy s nadpřirozenou tématikou? Pak musíte vidět tři následující snímky. Počítejte s tím, že vám minimálně na konci filmu naskočí husina.

Šestý smysl (1999). Šestý smysl natočil indický režisér Manoj Nelliyattu Shyamalan. V hlavní roli vynikl teprve jedenáctiletý Haley Joel Osment. Za svoji postavu Colea Seara byl jako jeden z mála nejmladších dětí v historii nominován na Oscara. Další hlavní roli obsadil Bruce Willis, který ztvárnil výborného dětského psychologa Malcolma Crowea. Na začátku filmu se doktora pokusí zabít jeden jeho bývalý pacient, kterému nedokázal pomoci. Tato událost ho od další práce nezastaví. Malcolm začne pracovat s osmiletým chlapcem Colem. Dítě se liší od ostatních vrstevníků tím, že vídá duchy mrtvých. Děsí ho. Psycholog se mu snaží pomoci. Čím déle s chlapcem spolupracuje, tím více v něm vidí spojitost s člověkem, který ho postřelil. Pointa celého filmu vás nenechá chladnými. Dává snímku smysl a je odpovědí na všechny předešlé situace. Těžko byste hledali film s lepším rozuzlením.

Faunův labyrint (2006). Faunův labyrint stvořil mexický režisér Guillermo del Toro. Hlavní roli malé Ofélie skvěle ztvárnila jedenáctiletá Španělka Ivana Baquero. Dívka se chystá jet se svojí těhotnou maminkou za otčímem, frankistickým důstojníkem. Není k Ofélii příliš přátelský. Působí chladným dojmem přísného vůdce. Blízko jejich vojenského tábora se nachází labyrint, kde dívenka potká fauna. Ten jí prozradí, že je ztracená princezna pohádkové říše, kterou musí sama zachránit. K tomu, aby se do ní mohla dostat, musí splnit několik úkolů. Ve filmu se prolínají dvě linie. Jedna se nachází v drsné válečné realitě. Druhá se objevuje ve fantasy světě. Nelze poznat, zda druhá linie je skutečná, nebo jestli má Ofélie jen bujnou fantazii. Hranice mezi dvěma světy je tak tenká, že ji těžko rozpoznáte. Faunův labyrint má výborný konec, který vás dovede až k slzám.

Rohy (2013). Film Rohy natočil francouzský režisér Alexandre Aja. Hlavního hrdinu Iga Perishe si zahrál Daniel Radcliffe. Nutno dodat, že svoji roli ztvárnil výborně. Z toho lze usoudit, že éra Harryho Pottera už je definitivně za ním. Mladý Ig pochází z majetné rodiny. Nejvíce mu záleželo na své přítelkyni Merrin, která byla znásilněna a zavražděna. Policie nemůže najít viníka. Celé město brutální vraždu připsalo na jeho hlavu. Ig nemůže vyjít ven, aniž by na něj někdo nekřičel nebo neplival. Jednoho dne mu narostou na hlavě rohy. Lidé v jeho okolí mu z neznámých důvodů začnou svěřovat své touhy a tajemství. Napadne ho, že s těmito schopnostmi dokáže vypátrat opravdového vraha své milé. Film vám neukáže jen strhující příběh, ale předá i několik poselství.

Nejvíc sexy záběry žen z filmů: Rozparádí i vás?

3 herci, kteří z Harryho Pottera „utekli“ do Hry o trůny

Témata:, ,