3 nejlepší pořady o převýchově psů. Pomohou i vám?

Pavla Gabrhelíková

Pořady o převýchově psů vám mají poradit natolik, abyste nemuseli utrácet za soukromé hodiny s cvičitelem, který se bude snažit zkrotit vaši divokou šelmu. Nejlepší a nejlevnější je totiž poučit se z cizích chyb.

Buď já, nebo pes

Seriál Victorie Stiwell, která navštěvuje rodiny s problémovými psy. Nejdřív s nimi stráví jeden den v jejich přirozeném prostředí, pak zakročí. V některých případech se vám bude zdát, že není možné, aby byli lidi tak neuvěřitelně hloupí. Seriál spolupracuje s americkými a britskými rodinami. Vypadá to, že k proměně dochází velmi rychle, ale nevěšte hlavu, že se vám to nedaří stejně tak, jde jen o dobrou práci střihačů. Seriál najdete na YouTube. Victorie vám udělí několik dobře míněných rad, které plynou z její třináctileté praxe.

Znalec psí duše

Psí kouzelník Cesar Milan Victoriin pořad vytlačil a teď jde o nejznámějšího psího cvičitele. Získáte od něj spoustu skvělých rad. Ale neberte všechno, co řekne, jako dogma. Pracuje pouze s vykastrovanými psy a opět tu hraje roli zkrácení doby výcviku střihem. Tajemstvím jeho převýchovy je psa unavit a umět správně pracovat s vodítkem. Spoustu a spoustu dílů seriálu Znalec psí duše najdete na YouTube.

Kočka není pes

Světem psů v České republice provádí Rudolf Desenský, ale o vysílací dobu se v seriálu dělí i s rádkyní ve výchově koček. Desenský není nejpřátelštější člověk, na kterého narazíte, ale psy miluje a je pravděpodobně nejlepším kynologem, etologem a psím psychologem u nás. Učí majitele jednat se svými psy klidně a disciplinovaně. Neuvidíte žádné americké zázračné proměny, ale skutečné problémy tvrdohlavých psů, nedůsledných majitelů i obtížných mezníků východy. Troufáme is tvrdit, že nic lepšího na toto téma v ČR nevzniklo. Všechny díly najdete v archivu České televize.