3 slavní herci, kteří spadli na úplné dno

Eva Vogelová

Spousta lidí by chtěla být na místě slavných herců, protože si myslí, že mají pohádkový život. U některých to však není pravda. Mnozí z nich začali mít psychické potíže a případně propadli drogám či alkoholu. Najednou se jim život zvrtnul a oni se ocitli v pekle. Jací herci si sáhli až na úplné dno?

  1. Mary-Kate Olsen

Mary-Kate má dvojče jménem Ashley. Obě slečny si byly od malička velmi podobné. Od útlého věku začaly hrát ve filmech a seriálech. Staly se z nich dětské hvězdy. Zahrály si třeba ve snímcích Sestry na Bahamách (2001), Sestry v Londýně (2001) a Jeden den v New Yorku (2004). Postupně však hereckou kariéru pověsily na hřebík a vstoupily do módnímu průmyslu. Mary-Kate začala mít potíže. Nechtěla vypadat jako její sestra, toužila se od ní odlišit. Měla dost toho, že ostatní neustále řeší jen jejich podobu. Novináři často spekulovali o tom, že se rozhodla pro plastiku obličeje, aby vypadala jinak než Ashley. Problémy mladé herečky se prohlubovaly. Postupně začala mít problém s příjímáním potravy a dopracovala se až k anorexii. Všichni najednou řešili, že je pohublá a nemocná, což na ni možná mělo ještě větší negativní dopad. Mary-Kate velmi zasáhla i smrt herce Heatha Ledgera, protože si byli blízcí.

  1. Johnny Depp

Johnnyho Deppa znáte například z filmů Piráti z Karibiku, kde ztvárnil kapitána Jacka Sparrowa. Předtím, než se stal uznávaným hercem, prožíval těžké období. Neměl lehké dětství a dospívání. S rodinou se musel neustále stěhovat a cítil se osamělý. Když člověk neustále mění místo bydliště, těžko si hledá přátele. Nebylo mu ještě ani patnáct let a už propadl drogám. Johnnyho rodiče se rozvedli a to na něj patrně zanechalo další negativní stopu. Ztrácel se mezi alkoholem a drogami. Zamiloval se do hudby a začal hrát na kytaru, což mu pomohlo. Vydal se do Los Angeles a tam potkal svoji první ženu Lori Anne Allison. Byl to pro něj životní zlom. Lori ho totiž seznámila s hercem Nicolasem Cagem. Díky němu se rozjela jeho hvězdná kariéra. Nicolas ho totiž vzal k filmovému agentovi, který Johnnyho obsadil do jeho první filmové role – zahrál si v kultovním hororu Noční můra v Elm Street (1984). Výrazně ho však proslavil až snímek Střihoruký Edward (1990).

  1. Amanda Bynes

Amanda byla hvězdou mezi teenagery, hrála především ve filmech pro mladistvé. Hlavní role získala hned v několika snímcích. Populární jsou Královna ročníku (2007) nebo Super náhradník (2006). V mladém věku měla vše, co si člověk jen může v životě přát – slušně rozjetou kariéru, slávu i peníze. Na takový úspěch patrně nebyla dostatečně připravená a začala brát drogy a pít alkohol. Psychicky se zhroutila. Byla několikrát zatčená za řízení auta pod vlivem omamných látek. Na nějakou dobu přišla o řidičák. Lékaři jí diagnostikovali bipolární poruchu, se kterou se léčila. Dříve byla obdivována pro svoji krásu, ale později kvůli svým potížím výrazně přibrala na váze. S herectvím definitivně sekla, ale údajně se k němu chce vrátit. To se jí však zatím nepovedlo.