3 tipy na výlety do barevné podzimní přírody

karolinabranikova

Patříte k zatvrzelým romantikům, kteří dokáží ocenit krásy podzimu a nenechají se rozhodit ani představou nadcházejících plískanic? Pak jste tu správně, protože jsme si pro vás přichystali první podzimní várku výletů v jedinečných teplých barvách padajícího listí.

Průhonický park

Sázka na podzimní jistotu je bez debat výlet do Průhonického parku. UNESCEM i státem chráněná památka nabízí krásnou procházku po 250 hektarech plných stromů, keřů a rostln všech druhů. Zahrady a upravené stezky kolem rybníků jsou krásné v každém ročním období, ale romantické duše, fotografové a výletáři všech druhů jistě ocení barvy podzimu a babího léta, které právě začínají park obsypávat. A pokud by vás při procházce zastihl déšť, můžete najít úkryt v prostorách průhonického zámku

Do Průhonického parku se dostanete snadno z pražské zastávky metra Opatov a dále navazujícími autobusy 363, 385 až do stanice Prohonice. Motoristé pak mohou z hlavního města po dálnici D1 až k exitu Průhonice. Cesta zabere kolem dvaceti minut. 

Zdroj: Web Průhonického parku

Cinibulkova stezka po Kokořínsku

Za barvami podzimu se můžete vydat také do lesy zarostlé oblasti Kokořínka. Tamější stromy, pískovcové skály, romantická údolíčka i rybníky jsou téměř nevyčerpatelnou studnou inspirace pro celoroční výletování. K podzimnímu výletu si ale tentokrát zvolíme tzv. Cinibulkovu stezku. Naučný okruh měří 9 kilometrů a začíná i končí u Městských lázní ve Mšeně. Na zhruba tříhodinové procházce půjdete přes les, labyrint kokořínských skal i po poklidných lesních cestách. Zastavit se můžete hned u několika půvabných přírodních úkazů. Pískovcové úkazy s názvy Prolezovačky, Obří hlava, Žába nebo Bludiště tak budou zpestřením už tak dost barevného podzimního výletu. 

Bludiště na Cinibulkově stezce. Zdroj: fototuristika.cz 

Přírodní park Oderské vrchy

K méně navštěvovaným krásám naší přírody patří Oderské vrchy nacházející se v jihovýchodní částí Nízkého Jeseníku. Přírodní park plný lesů vybízí nejen k podzimním procházkám, ale také k popuštění uzdy houbařské vášně. Fidlův kopec, Strážisko, Radešku a Strážnou najdete ve vojenském prostoru Libavá, který byl vybudován po druhé světové válce. Smíšené lesy kolem řeky Odry skrývají i přírodní rezervace Suchá Dra a Královec nebo přírodní památky Na Čermence a Vrásový soubor u Klokočůvku. Stačí si jen vybrat jednu z mnoha naučných stezek a vyrazit napříč panenskou přírodou. 

Zdroj: treking.cz