30 kamenů, jejichž zázračné účinky byste měli znát. Který vám pomůže vyrovnat se se stresem a který přitahuje peníze?

Pavla Gabrhelíková

I když se kameny zdají jako bezcenné nerosty, mají v sobě ohromnou sílu. Podívejte se, který vám pomůže najít lásku, novou práci nebo třeba bojovat se zdravotními problémy.

 1. Achát. Kámen hrající několika barvami má uklidňující účinky. Obvykle ho u sebe nosí ti, kteří mají stresující povolání. Je symbolem stability, sebevědomí a síly. Jeho definice nejvíc sedí ke znamení Blíženců.
 2. Akvamarín. Modrozelený kámen je spojený se vším, co je spojené s vodou. Nosí ho námořníci, jako ochranu při plavení na moři, pomáhá s komunikací, posiluje imunitní systém a je vhodný pro všechny, kteří řeší zdravotní problémy týkající se alergií nebo jater. Doporučujeme ho u sebe nosit Štírům.
 3. Ametyst. Extrémně populární krystal očišťuje od negativní energie a aktivuje psychické schopnosti. Je symbolem čisté energie, ochrany a uzdravení. Podle planet je tento kámen nejvhodnější pro zrozence ve znamení Ryb.
 4. Černý kyanit. Kámen pro rychlé uzdravení a dodání odvahy k sebevyjádření. Náleží ke znamení Býka a dodá sílu všem, kteří potřebují pomoct s vnitřním manifestem, životní energií a projevením svých psychických darů.
 5. Modrý kyanit. Taky náleží ke znamení Býka. Pomáhá s odstraněním překážek v komunikaci a vstupu na neznámé území (do nové práce, do jiné psolečnosti…). Je také symbolem astrálního cestování, snění, zklidnění a meditace.
 6. Černý obsidian. Černý kámen používají lidé, kteří potřebují pomoct s výběrem nové duchovní cesty. Co se planetárního rozvržení týče, spadá pod znamení střelce a je symbolem úzkosti, očisty, ochrany, strachu a vzteku.
 7. Černý turmalín. Lesklý černý kámen je známý pro svou schopnost silné ochrany před negativní energií. Planetárně je spojený se znamením Kozoroha a pomáhá s rozvržení energií mezi čakrami, navíc je symbolem uklidnění, očisty a pomáhá se vypořádat se starostmi.
 8. Krvavý kámen. Tmavý, několikabarevný kámen pověstný svými léčivými vlastnostmi. Nejvhodnější je pro zrozence ve znamení Ryb, které účinně zbavuje negativní energie, léčí, detoxikuje a pomáhá s uzdravením orgánů (jater, ledvin, žlučníku a sleziny).
 9. Karnelian. Červenooranžový kámen je typický pro znamení Lva a souvisí se vším, co je spojeno se smrtí a znovuzrozením. Symbolizuje vitalitu a plodnost, pomáhá bojovat proti nadměrnému stresu a zmírňuje menstruační křeče.
 10. Čirý křemen. Všestranný krystal s velmi širokou škálou využití. Snadno odvrátí negativní energii a čistí auru. Je velmi populární u těch, kteří s magií a krystaly teprve začínají. Mezi krystaly je známý jako Mistr uzdravování. Podle planet je pod znamením Kozoroha.
 11. Citrín. Kámen bohatý na živoní energii. Pomáhá s dosažením finančních i karierních cílů, odvrací negativní energii a nakopává metabolismus (je skvělý na pomoc s hubnutím). Je spojený se znamením Raka.
 12. Fluorit. Tento kámen bude sedět rybičkám. Je známý pro silné očistné účinky a pomáhá svému majiteli udržovat rovnováhu, absorbovat negativní energii nebo se zbavit například artritidy.
 13. Granát. Kámen plný ohnivé energie! Dokáže pořádně vzbudit nadšení do nových pracovních výzev nebo zažehnout nový vztah. Pomáhá s depresí, slabou vůlí i prokrastinací, ve vztazích symbolizuje lásku a věrnost. Skvěle se mu daří rozvířit klidné vody rozvážných Vodnářů, ale nejen jich.
 14. Zelený aveturín. Kámen se hodí pro všechny, kteří chtějí prosadit své zájmy, a to ať už v byznysu nebo osobních vztazích. Planetárně spadá pod znamení Berana a dokáže k sobě přitáhnout lásku, hojnost, štěstí, úspěch i peníze.
 15. Hematit. Jako krystal pod zemním znamením berana pomáhá svému majiteli udržet v životě rovnováhu, pomáhá se sebedůvěrou a aktivuje životní energii.
 16. Jadeit. Kámen typický pro znamení Kozoroha. Pomáhá dát do pohybu věci spojené s penězi i láskou. Přitahuje peníze, úspěch a štěstí.
 17. Lazurit. Má úžasné léčebné schopnosti! Ovládají ho planety Střelce a výborně posiluje imunitní systém a zbavuje migrén.
 18. Lemurský křišťál. Kámen ideální k uzemnění, jinými slovy k duchovnímu uvědomění. Je vhodný pro všechna znamení zvěrokruhu.
 19. Lepidolit. Pomáhá s přizpůsobením se životním změnám. Díky němu vás staré, zažíté zvyky opustí rychleji a přechod z jednoho období do druhého bude mít hladší průběh. Napomáhá osobnímu růstů i léčbě Alzheimera a epilepsie. Ve hvězdách mu odpovídá znamení Vah.
 20. Onyx. Černý kámen doporučující se k ochraně a očištění od zlého. Má v sobě lví sílu a používá se k ochraně domova i podpoře bezproblémového porodu a kojení.
 21. Opál. Zářivý kámen známý jako talisman přinášející štěstí. Napomáhá tvořivosti, štěstí i od bolesti hlavy. Je pod planetami v Beranu.
 22. Růžový turmalín. Léčí zlomené srdce, špatnou náladu, srdeční choroby a kožní problémy. Spadá pod znamení Vah.
 23. Pyrit. Krásný zlatý kámen pomáhá s uzdravení a chrání před negativní energií. Doporučujeme ho lidem ve znamení Lva. Přinese jim štěstí a zklidní jejich mysl.
 24. Růženín. Je symbolem romantiky. Uzdravuje tělo od rakoviny, pomáhá urovnávat spory v romantických vztazích a podporuje projevy lásky. Nejvíc bude účinkovat na zrozence ve znamení Vah.
 25. Rubín. Náleží znamení Raka a léčí nemoci srdce, odstraňuje překážky, které stojí v cestě opravdové lásce a pomáhá srovnat se s extrémními emocemi.
 26. Selenit. Jeden z nejlepších kamenů pro odblokování energie a vyčistění se od negativních vlivů. Nejvíce pomůže lidem ve znamení Býka.
 27. Šungit. Je pod planetami ve znamení Raka a dokáže tělu dodat potřebné antioxidanty. Pomáhá při úzkostech, detoxikaci a při hojení.
 28. Sodalit. Modrý kámen podporuje komunikaci, oživuje intuici, přináší inspiraci a zbavuje negativity. Hlavně u Střelců.
 29. Tygří oko. Tygří oko je velmi mocné a dokáže odvrátit kletby, zlá kouzla a negativitu namířenou na vaši osobu. Aktivuje kreativitu a bojuje s depresí. Posilují ho planety silného znamení Kozoroha.
 30. Topaz. Žlutý kámen by se u sebe měli nosit všichni, kteří se snaží porazit duševní chorovu. Svému „svěřenci“ vyrovnává hormonální nerovnováhu a znovu nastoluje duševní zdraví. Taky zabraňuje stárnutí.