3+1 letní akce na náplavkách v plném proudu

karolinabranikova

Všechny cesty vedou na náplavku. Promenády na říčních březích si vydobyly své místo v srdcích měšťáků a tak nějak jsme zjistili, že každá každá kultura chutná líp, když je u vody. Na náplavkách letos v létě potkáte letní kino, lodní divadlo, módní přístaviště i veřejné tančírny.

Divadelní loď Tajemství

Lodní prkna, která znamenají svět, kotví bratři Formanové na Smíchovské náplavce již druhou sezónu. Z nabitého břehu se můžete jedním skokem přemístit do podpalubí, kde je také živo. Divadelní loď Tajemství zabaví malé návštevníky tvůrčími dílnami a neposedné tanečníky swingovými večery. 

V týdnu (25. června) se ale můžete přijít podívat na vyhlášené Balkan Theatre, které rozhoupe loď veselou taneční fiestou a pár rumy grátis. O balkánské noci se objeví také klaunská show Circus Problem, která slibuje nejen námořnické kousky včetně  tanga s rumovou chobotnicí. 

Od 7. do 13. července se na vltavský hausbor vrátí nesmrtelní divadelní inscenace Saturnin. Režie hry, která vypráví příběh neobyčejného sluhy z 30. let, se ujal Ondřej Havelka, který si ve filmu Jiřího Věrčáka zahrál Saturninova pána. Představení doplní Havelkův orchestr Melody Makers a doplní tak atmosféru 30. let plných tety Kateřiny a mísy koblih.

Co děláme o přestávce? Hrajeme si na zvědavce. Zdroj: ČTK

Náplavka k světu

Plzeň se má k Evropě i k celému světu. Občanské hnutí K světu si řeklo, že bude následovat městský trend kulturních náplavek a za pomoci crowdfundingových kampaní oživili Anglické nábřeží řeky Radbuzy. Po úspěšném loňském festivalu přišla další sezóna a s ní nový prostor pro aktivní i pasivní odpočinek, koncerty, jarmarky, módní přehlídky, divadelní představení, pikniky a samořejmě trocha tance. 

Na letošní Náplavce k světu vás do konce června čeká pravidelný běh, rozhoupané boky v multižánrovém rytmu náplavkové tančírny, módní a secondhandové trhy, hodování u řeky, Plzeňská divadelní neděle nebo koncert brněnské party Ghost of You (pátek 26. 6.). Plzenští se o program náplavky svědomitě starají, a tak doporučujeme bedlivě sledovat týdenní programy zveřejňované na facebookovém profilu

 

Prague Fashion Market

A k vodě se o víkendu 27. a 28. června letos poprvé podívá módní akce Prague Fashion Market. Přes 150 nezávislých návrhářů, šperkařů a designérů z Čech a ze Slovenska obsadí břehy Smíchovské náplavky a budou nabízet své produkty do šatníků a šperkovnic všech trendsetterů a milovníků originálního odívání. 

Na workshopech se naučíte něco o vytřihování triček, na přednášce občanského sdružení Czech Fashion Council se seznáméte se zákonitosmi a specifiky módních akcí a na večerních módních přehlídkách si budete moct ověřit, jak má takový fashion event vypadat. A aby nebyl hlad, bude na náplavce přítomný i Local Food Market s pokrmy z regionálních produktů tuzemských restaurací. 

Pruhovaná móda zaplavila náplavku. Zdroj: Prague Fashion Market

Výletní kino

Jásáme, protože letní Výletní kino po roce opět navštívilo vltavské břehy. Sídlí za vodou na straně „té druhé náplavky“ na území Prahy 5 a i letos si pro diváky přichystalo program mix fillmů, které jsme viděli už desetkrát, ale máme je pořád rádi a čerstvých novinek. Sledování oblíbené kinematografie z lehátka s drinkem v ruce navodí pocit Cimrmanova moře v Čechách. Sice vás nenchají ošplouchnout se ve Vltavě, ale zato si můžete půjšit lodičku, bambusovou rohož na opalovačku nebo si ugrilovat něco dobrého za řevu hladových racků.

Z červnového programu ještě stihnete shlédnout snímky Divočina, Chlapectví, Prázdniny v Římě, Samba a Výchozí bod. Letní koktejl české i zahraniční filmotéky poběží až do září a repertoár posledníh dvou měsíců bude zahrnovat i divácky oceněné filmy letošního festivalu Karlovy Vary.