4 důkazy toho, že ještě nejste připravení na vážný vztah

Pavla Gabrhelíková

Spousta lidí si pořád stěžuje, že nemůže narazit na tu pravou polovičku. Málokdo si ale uvědomuje, že si v cestě ke spokojenému vztahu stojí sám. Týkají se vás tyto čtyři body? Pak si raději dejte ještě na čas.

  • Nic jste nedokázali. Tím nemáme na mysli to, že nejdřív musíte vymyslet lék na rakovinu a do roka vydělat svůj první milion. Nicméně, pokud se v pracovním světě teprve rozkoukáváte, bydlíte u mámy a/nebo absolutně netušíte, co chcete od života, měli byste se místo vztahu zaměřit spíš na sebe.
  • Vybíráte si špatné lidi. Pokud sníte o tom, že se stanete bankéřem v nějaké metropoli a ona si chce otevřít hospůdku na vesnici, asi to nebude fungovat dlouho. Jestli to i přesto risknete, budete se v budoucnu trápit oba. Jasně, jsou páry, co to zvládly. Ale těch je minimum. Nepodléhejte fyzické přitežlivosti a počkejte si na někoho, kdo se k vám opravdu hodí.
  • Protějšek vás vždycky obere o všechno. Vaše poslední známosti skončily tak, že jste měli holý zadek a kopu otázek? I když byla každá jiná, jedno měly společné – vás! Dokud neumíte na první pohled prokouknout člověka, který vás využívá, jste příliš zoufalí a nezralí na to vybrat si toho správného partnera.
  • Jenom dáváte. Dospělí lidé připravení na vztah moc dobře znají svou hodnotu. Jakmile by ji chtěl někdo zpochybnit nebo ji dostatečně nerespektoval, dají mu sbohem. Jestli neznáte svou hodnotu, nerozjíždějte vztah.