4 důvody, proč je druhé rande důležitější než první

Paga

Do prvního rande investujeme tolik energie! Nejdřív přípravy, pak samotné rande a nakonec to úzkostlivé čekání na to, jestli se protějšku líbíme stejně jako on nám. Ale když tohle všechno vyjde, je v plánu druhé rande. A to je ještě důležitější než to první.

  1. Co jsi vlastně zač? Na prvním rande jsme tak předávkovaní hormony a adrenalinem, že si vůbec nestihneme popovídat o tom opravdu důležitém. Biologická antropoložka Helen Fisher tvrdí, že teprve na druhém rande se dozvíme o společných zájmech, vizích a cílech, tedy o věcech, které pak lidi skutečně spojují dohromady. Taky se vyklube na povrch politické přesvědčení, případně bolístky z minulosti.
  2. Jiskra není všechno. Podle údajů z průzkumu Match.com je polovina mužů ochotná jít na druhé rande, i když mezi vámi nepřeskočila jiskra. Pokud je žena perspektivní partie, 79 % z nich nechce jen tak zahodit šanci, že se z toho vyklube láska jeho života. Ženy na druhý pohled ale nedávají. Buď chtějí chlapa po prvním rande, nebo vůbec. Podle psychologů by to však měly přehodnotit.
  3. Stojíš za to? Co si budeme povídat – druhé rande je předehra toho třetího, na kterém už se očekává sex. Takže druhé rande je takový test, jestli na to třetí rande vůbec dojde. Hezké líbání v průběhu nebo na konci schůzky tedy vůbec není od věci.
  4. Placení. Podle psychologů je druhé rande důležité i proto, že může nastat nedorozumění při placení. Na prvním rande je prostě jasné, že platí chlap. Na druhém může platit žena, nebo může žena chtít zaplatit, ale muž to stejně vezme, nebo žena při placení bude dělat, že tam není (nebo fakt odejde na záchod v době placení – schválně)… Prostě situace se může vyvinout jakkoli a pak záleží, co kdo čeká. (Situace je podle průzkumů trochu jiná, pokud jsou oba studenti…)