4 důvody, proč jste stále ještě nenašli spřízněnou duši

Eva Vogelová

Nedaří se vám najít protějšek, se kterým byste byli spokojení? Možná je chyba ve vás.

  1. Nemůžete zapomenout na předchozí protějšek

Rádi byste si našli nového partnera / partnerku, ale nikdo takový se neobjevuje. Zkuste se zamyslet nad tím, jak často myslíte na svého / svoji ex. Možná ho / ji máte tak plnou hlavu, že tím automaticky ostatní protějšky od sebe odpuzujete. Když jste myšlenkami pořád v minulosti, sotva si utvoříte lepší budoucnost. Můžete hledat, jak chcete, ale ten pravý / ta pravá se neobjeví, dokud si budete myslet, že tím je váš / vaše ex. Udělejte si v hlavě jasno, ať jdete do nového vztahu s čistým štítem.

  1. Toužíte po snu

Některé dívky sní o princi na bílém koni a mnozí chlapci touží po modelkách. Máte to podobně? Potom je úplně jasné, že na svoji spřízněnou duši už dlouho čekáte. Zkuste se zaměřit na sebe. Opravdu vypadáte tak dobře, abyste měli laťku nasazenou vysoko? Jací jste uvnitř sebe, máte partnerovi / partnerce co nabídnout? Uvědomte si, že nikdy k sobě nenajdete člověka, který by byl dokonalý.

  1. Vybíráte si pořád stejný typ partnera / partnerky

Máte pocit, že neustále narážíte do zdi? Připadáte si zoufale, protože si myslíte, že už nejspíš nikdy nenajdete svoji spřízněnou duši? Všechny rozchody byly pro vás příšerné. Vždycky jste si našli partnera / partnerku, se kterým / kterou vypadala budoucnost nadějně, ale později to vždy skončilo stejně blbě. Možná si vybíráte pořád ty samé typy protějšků. Spojují je podobné návyky, priority nebo například vzhled. Zamyslete se nad svými bývalými partnery / partnerkami, možná dojdete k tomu, že máme pravdu. Bylo by dobré, kdybyste se s podobnými lidmi už do vztahu nepouštěli a nenechali se jimi strhnout. Pokuste se najít si někoho, kdo se vaším předchozím partnerům / partnerkám vůbec nepodobá. Možná budete překvapeni, když zjistíte, s kým se dokážete dát dohromady.

  1. Máte strach z vážného vztahu

Rádi byste si našli někoho, kdo vás bude mít rád a vy jeho. Nějak se vám to však nedaří. Hledáte neustále příčiny zvenčí? Přestaňte s tím, protože možná háček vězí ve vás. Nemáte někdy pocit, že se děsíte závazků? Možná se sami bráníte vztahu se svojí spřízněnou duší. Přemýšlejte nad tím, zda se třeba nebojíte, že díky vážnému vztahu ztratíte svobodu a budete se muset občas někomu podřizovat. Vezměte na vědomí, že vztahy nejsou vždy ideální. Člověk se musí často v některých věcech hodně přemáhat a podřizovat. To není však vše. Vztahy mají i svoji světlou stránku, třeba lásku. Být milován a milovat někoho nejspíš stojí i za ty hádky a další nepříjemné věci, kterých se tolik bojíte. To, jak tuto situaci zvážíte a k čemu dojdete, je už jen na vás.

Témata:,