4 důvody, proč vám kočka pořád zalehává notebook

Pavla Gabrhelíková

Pracujete nebo paříte, když najednou se na váš počítač natáhne ten chlupatý Satan, co ho dvakrát denně krmíte. Proč to dělá?

  1. Zajímavá textura. Kočky jsou fascinované tím, jak tlapkáte po povrchu klávesnice a chtějí si to zkusit taky. Navíc hnětení tlapkami je pro kočky signálem spokojenosti, takže jste pro ně jen velká kočka, co je po celou dobu u počítače velmi spokojená.
  2. Teplo. Kočky vyhledávají teploučká místa, proto si lehají na sluníčko nebo ke kamnům. A naše rozpálené notebooky jsou vlastně takovou ohřevnou podložkou. Tak proč je tak nevyužít?
  3. Označování teritoria. Pokud vám kočka neleze rovnou do klávesnice, ale jen se otírá o rohy počítače tlamičkou, chce si ho jen přivlastnit. Přišla domů, viděla vás u té hranaté věci a řekla si: „Hej, to bude moje!“ Tak o to šla otřít své pachové žlázky a označkovat si to tak svou vůní.
  4. Volání po pozornosti. Vaše kočka zkrátka žárlí na to, čemu věnujete víc pozornosti než jí. Takže ve snaze vám připomenout, že je to nejdůležitější, co v životě máte, vám zalehne klávesnici. A to je ta lepší varianta. Horší bude, až vám do notebooku rovnou načůrá. Láska si prostě nedá poroučet!