4 důvody, proč vás vaše kočka budí tak brzo ráno

Paga

Podle webu Cuteness.com existují čtyři nejpravděpodobnější vysvětlení, proč vás vaše kočka nenechá dospat. Jaká to jsou?

  1. Je to jejich cyklus. Kočky mají rády v životě pravidelnost. Je proto dobré jasně vymezit čas, kdy se krmí i kdy si spolu hrajete. A pak ho dodržovat. Jestli je vaše kočka nastavená tak, že se prostě ve tři ráno probudí a chce blbnout, je to její rutina. Můžete s tím ale pracovat – takové chování neodměňujte žrádlem ani pozorností a hrajte si s ní pokaždé, než půjdete spát. Kočky v bytě jsou totiž často prostě jen nevybouřené.
  2. Má hlad. Pokud jste naučili svou kočku, že ke krmení dochází hned potom, co rozlepíte oči, můžete si za buzení v brzkých ranních hodinách sami. Váš drahoušek se totiž nemůže dočkat jídla, tak si řekl, že vám to raději připomene. Doporučujeme v takovém případě změnit dobu krmení na večer. Pak ho nebude budit prázdné bříško. A vás taky ne.
  3. Ví, že máte vstávat. Kočky nezajímá, že celý týden vstáváte v pět, tak byste si o víkendu rádi přispali. Jsou zvyklé, že v tu dobu vstanete a něco se děje, takže se vám v rámci lásky k rutině snaží připomenout, že byste to tak měli dělat každý den. Berte to ale z té lepší stránky: Přes týden nemáte šanci zaspat do práce!
  4. Miluje úsvit. Neboli dobu, kdy se Slunce skrývá pod obzorem a šíří své světlo jen do nižší atmosféry. Krajina ještě není ozářená, ale už není ani tak úplně tma. Je to čas, kdy aktivnější zvířata (králíci, myši, diamantoví chřestýši…) ožívají. A některé kočky tuto část dne taky nedokáží v klidu ignorovat.