4 horory, které byly natočeny podle skutečných událostí

Redakce

Horory jsou velmi děsivé. Lidé se u nich rádi bojí. Málokdo ale ví, že některé z nich byly natočeny podle skutečnosti. Víte, jaké?

Střet (2007). Snímek Střet natočil režisér Stuart Gordon. Mladá dívka Brandi během dne pracuje v domově důchodců a v noci se chodí bavit. Během jednoho večera se jí vymkne situace z rukou. Kvůli své nepozornosti srazí bezdomovce, který jí prorazí čelní sklo. Nejdříve mu chce pomoci, ale po chvíli se rozhodne jinak. Těžce raněného muže odveze k sobě domů a plánuje jej tam nechat zemřít. Toto neštěstí se opravdu stalo. Majitelka auta srazila v noci bezdomovce. V realitě to skončilo trochu jinak. Muž byl na místě mrtvý. Vražedkyně si v klidu odjela pryč, ale poté nafasovala několik desítek let ve vězení.

V zajetí démonů (2013). Horor zrežíroval James Wan. V jednom domě v Amityville se dějí hrůzné věci. Známí vyšetřovatelé paranormálních jevů se okamžitě na tento případ vrhnou. Chtějí pomoci lidem, kteří zde bydlí. Dvojice se utká s nadpřirozenými bytostmi a snaží se je zničit. Není to pro ně žádný med. Základ tohoto snímku je pravdivý. Vyšetřovatelé paranormálních jevů Ed a Lorraine Warrenovi skutečně přijeli pomoci dané rodině. Snažili se pokořit démony, kteří zde žili a ničili zdejším lidem život.

Otevřené moře (2003). Otevřené moře natočil Američan Chris Kentis. Film pojednává o manželském páru, který vyrazil na dovolenou na Bahamy. Oba se rozhodli, že si zpestří rekreaci potápěním. Domluví se s profesionály, kteří takové akce pořádají. Společně vyrazí na širé moře. Bohužel se ztratí a jsou vystaveni napospas mořskému nebezpečí na celých čtyřiadvacet hodin. Oba bojují o holý život. Horor je inspirován párem, který se rozhodl potápět se s australskou společností. Ta je v moři bohužel zapomněla. Uvědomila si to až po několika hodinách. Začali je se záchrannou službou hledat. Bohužel je nenašli. Můžeme si už jen domýšlet, co se s nimi v moři stalo.

Sežráni zaživa (1977). Snímek Sežrání zaživa natočil Tobe Hooper. Film je o majiteli útulného hotelu, který má u sebe svoji vlastní zoo. V ní si nejvíce váží svého aligátora. Joe Ball je psychicky narušený člověk. Svého krokodýlího miláčka krmí některými hosty z hotelu. Režisér se inspiroval skutečným příběhem o krokodýlím muži. Joe házel svým aligátorům před očima svědků živé psy a kočky. Tato informace se rychle rozlehla. Policisté mu připsali dvě vraždy. K činům se nepřiznal a raději se zabil.

5 reálných osob, které inspirovaly American Horror Story

5 filmových záporáků, které zbožňujeme