4 jednoduché způsoby, jak dosáhnout spokojeného a vyrovnaného života

Eva Vogelová

Cítíte se nevyrovnaní a máte pocit, že vám v životě něco chybí? Přečtěte si o několika způsobech, díky kterým se budete cítit lépe.

  1. Přijměte svoji svobodu, ale nebuďte k ostatním bezohlední. Momentálně máme všichni do jisté míry svobodu. Říká se, že tam, kde končí naše hranice, začínají pro druhého člověka. O tom nelze pochybovat. Sami za sebe neseme zodpovědnost a máme v rukou náš život. Není žádné hrdinství svádět svá neštěstí na jiné lidi. Za většinu potíží si můžeme sami. Dostali jsme se do nich pomocí našich rozhodnutí. Bude se vám žít lépe, když si uvědomíte, že směr svého života určujete jen vy. Přijmout svobodu neznamená se jen rozběhnout za štěstím, ale spolu s ní také akceptovat následky všech činů, pro které se rozhodneme.
  1. Udělejte si čas jen na ty, na kterých vám opravdu záleží. Nejdůležitější vztah je pro vás ten, jaký máte sami se sebou. Měli byste na něm pracovat. Věnujte se dobrovolně hlavně sami sobě. Starejte se dobře o svoji mysl a tělo. Důležité je, abyste se sami se sebou cítili dobře. Samozřejmě nesmíte opomenout své blízké, na kterých vám záleží. Čím jste starší, tím více byste měli věnovat pozornost tomu, s kým se scházíte. Na první příčce budete mít pravděpodobně rodiče a partnera. Poté přijdou nejlepší přátelé. Popravdě není potřeba, abyste jich měli desítky, stačí jich jen pár. Pochopitelně můžete být společenští lidé, ale uvědomte si, že život není moc dlouhý. Z toho důvodu se snažte scházet opakovaně jen s lidmi, ke kterým máte velikou důvěru. A těch nepochybně nebude moc.
  1. Poznávejte nová místa. Cestování nemusí bavit každého, ale je to způsob, jak se vnitřně obohatit. Nemáme teď na mysli dovolenou all inclusive, ale výlet s batohem na zádech na vlastní pěst. Díky tomu budete překračovat své hranice a zjistíte, čeho všeho jste schopní. Poznáte, co dokážete snést a jak se zvládnete zachovat v mezních situacích. Prožijete zážitky, na které budete vzpomínat po celý zbytek svého života. Něco takového byste na zadku ve svém městě těžko zažili. Cestování je jeden ze způsobů, jak můžete poznávat sami sebe. Není to jen o přírodě, kterou si vychutnáte, ale i o vás samotných. Pokud máte možnost na nějakou dobu vyrazit do divočiny, ani chvíli neváhejte a jeďte! Vrátíte se jako noví a vyrovnaní lidé. Příjemnou cestu!
  1. Buďte vděční. Snažte se být více skromní a bude vám lépe. Chtějte dosahovat vyšších cílů, mít více peněz, více cestovat nebo se více věnovat některým aktivitám. To je samozřejmě správně. Háček je v tom, že byste se měli smířit i s málem. Važte si toho, co máte, a nesmutněte jen proto, že jste selhali a nedosáhli toho, co jste původně zamýšleli. Život není jen o výhrách, ale i o prohrách. Snažte se být vděční za to, že máte střechu nad hlavou, rodinu, práci a další věci. Mohli byste se totiž mít ještě hůř než teď. Skromnost je skvělá vlastnost do života. Díky ní se vám bude žít mnohem lépe.

Témata: