4 kvalitní sci-fi filmy, které se objeví v roce 2019 v kinech

Eva Vogelová

Máte rádi sci-fi filmy? Pokud ano, v roce 2019 určitě nebudete zklamaní. Filmaři totiž chystají sprchu kvalitních snímků v tomto žánru. O jaké jde?

  1. Chaos Walking

O natáčení snímku Chaos Walking se postaral režisér Doug Liman. Vydá ho společnost Lions Gate Entertainment. Film byl natočen podle knižní předlohy Hlas nože, kterou napsal spisovatel Patrick Ness. Autor pracoval i na filmovém scénáři, takže je dost možné, že snímek bude velmi věrný knižní podobě. Děj filmu Chaos Walking se odehrává v postapokalyptickém světě na jedné planetě. Tu obsadila skupina osadníků. Tamním obyvatelům se to nelíbí a zmasakrují všechny ženy osidlovatelů. Někteří muži také přijdou o život. Ty, co přežijí, napadne virus, díky kterému mohou slyšet myšlenky ostatních. Hlavní hrdina je mladík Todd, který se snaží přežít a zachránit, co se dá. Ztvárnil ho herec Tom Holland.

  1. Ad Astra

Do natáčení sci-fi thrilleru se pustil režisér James Gray. O svých plánech informoval veřejnost už v roce 2016. Potvrdil, že chce lidem ukázat reálné cestování do vesmíru. Zmínil také to, že by měli všichni vědět, že vesmír k nám není zrovna přívětivý. Snímek vydává americké filmové studio 20th Century Fox. Příběh je o vesmírném inženýrovi, který se jmenuje Roy McBride. Vydá se hledat svého otce, který se vypravil na cestu k Neptunu a už se nevrátil. Odletěl hledat mimozemskou civilizaci. Roy chce svého otce najít a přijít na kloub tomu, proč se jeho mise nepodařila. Během cesty se dostává do různých potíží a pomalu přichází na věci, které ohrožují naši planetu. Pokud vás děj snímku Ad Astra moc nezaujal, možná se to změní, když zjistíte, že hlavní roli bude hrát Brad Pitt.

  1. Muži v černém: Globální hrozba

Od vydání prvního dílu Muži v černém uplynulo už jedenáct let. Tenkrát to byl trhák. Následující díly se mu už zdaleka nevyrovnaly. Příští rok vychází čtvrtý díl. Není ještě zcela jasné, o čem tento snímek bude. Víme jen to, že se bude odehrávat v Londýně a do děje bude zapleteno mnohem více postav než v předchozích dílech. Zárukou kvality by mohlo být herecké obsazení. Hlavní role budou hrát Chris Hemsworth a Tessa Thompson. I kdyby ten snímek nebyl dobrý, Chris by ho svým hereckým výkonem mohl zachránit. Kromě něj se tam objeví i Liam Neeson, který je známý svými rolemi v akčních filmech. Snímek Muži v černém: Globální hrozba natočil americký režisér Felix Gary Gray.

  1. Star Wars: Epizoda IX

Na konci příštího roku se objeví v kinech devátá část Star Wars. Snímek natočil zkušený režisér Jeffrey Jacob Abrams. Natočil už několik dílů Star Wars, takže se nemusíme bát, že z toho bude propadák. Pustil se i do několika snímků Star Trek, se sci-fi snímky má tedy bohaté zkušenosti. Hudbu ve filmu má na starost legendární hudební skladatel John Williams, který složil muziku už ke stovce filmům. Snímek by měl ukázat uzavření příběhu Skywalkerů. Na to už všichni hodně dlouho čekáme. Pravděpodobně uvidíme i závěrečný boj mezi rebely a Prvním řádem.

Témata:, ,