4 mladí herci z Evropy, kteří se dokázali prosadit v Hollywoodu, ale možná je ještě neznáte

Eva Vogelová

Dostat se do hollywoodských filmů není žádná legrace, obzvlášť pro Evropany. Některým talentovaným hercům se to však povedlo. Seznamte se s nimi.

  1. Sylvia Hoeks. Mladá herečka pochází z Nizozemska. V pubertě začínala jako modelka a díky tomu procestovala téměř celou Evropu. Postupem času zjistila, že modeling pro ni není dobrou cestou. Chtěla se stát herečkou, a proto začala studovat na The Maastricht Theatre Academy. Po zdárném konci studia dostala možnost si zahrát poprvé ve filmu. Měla štěstí, protože snímek Bouře (2009) byl velmi populární. Pak už se jí role jen sypaly. Zahrála si například ve filmech Hříšní lidé města Oss (2011) nebo Dívka a smrt (2012). Do většího povědomí v evropských zemích se dostala díky snímku Nejvyšší nabídka (2013). Hollywood ji spatřil ve sci-fi filmu Blade Runner 2049 (2017). Rozhodně se z něj nehodlá vrátit do Evropy, objeví se totiž i v dalším americkém snímku, který se jmenuje Dívka v pavoučí síti (2018).
  1. Josh O’Connor. Josh pochází z anglického města Cheltenham. Mladý herec motivovaný svým učitelem dramatu se rozhodl studovat na Bristol Old Vic Theatre School. Jde o jednu z nejprestižnějších konzervatoří ve Velké Británii. Mladík se prvně objevil před kamerou v seriálu Vraždy v Oxfordu (2006). Dále si zahrál v seriálech Pán času (2012), London Irish (2013), Otec Brown (2013) nebo Durrellovi (2016). Nestal se však pouze seriálovým hercem, ale i filmovým. Dostal roli ve snímcích Klub výtržníků (20 14) či Božská Florence (2016), kde si zahrál vedle Meryl Streep. Objevil se i v americko-britském snímku Popelka (2015), kde hrál hlavní roli Richarda Maddena.
  1. Laia Costa. Herečka pochází ze španělské Barcelony. Herectví ji vždycky lákalo, tak se rozhodla splnit si sen a přihlásit se na lekce herectví. Před filmovou kameru si poprvé stoupla ve snímku Tengo ganas de ti (2012). Popularitu získala díky thrilleru Victoria (2015), kde ztvárnila hlavní roli. Dokonce za ni dostala ocenění za nejlepší herečku v anketě European Film Awards. Dále si zahrála ve filmech Palmeras en la nieve (2015), Černý sníh (2017) nebo Newness (2017). V letošním roce se ukáže hned ve čtyřech amerických filmech – Maine, Piercing, Duck Butter a Life Itself. V posledním si zahraje s významnými herci, jako jsou Oscar Isaac a Samuel L. Jackson.
  1. Bill Skarsgård. Bill pochází ze švédského Stockholmu. K herectví měl blízko odjakživa, protože má slavného otce Stellana Skarsgårda, kterého jste mohli vidět ve snímcích Piráti z Karibiku (2003) nebo Mamma Mia! (2008). Ten celkem šest dětí a tři z nich včetně Billa tíhnou také k herectví. Nepochybně znáte jeho sexy bráchu Alexandera Skarsgårda, který se objevil v seriálech Pravá krev (2008) nebo Sedmilhářky (2017). Bill dostal první šanci si stoupnout před kameru v devíti letech ve snímku Ztraceni beze stopy (2000). V té obě si ještě nebyl jistý, zda se vydá na hereckou dráhu. O několik let později si zahrál v historických dramatech Victoria (2013) nebo Anna Karenina (2012) a měl jasno, že u herectví zůstane. Dokonce si letos zahrál v akční americké komedii Deadpool 2 (2018).