4 neprůstřelné důvody, proč byste si měli pořídit druhého psa

Pavla Gabrhelíková

Ať už máte doma jednoho spinklence pekla, nebo zvažujete pořízení chlupatých sourozenců, musíte prostě vědět, že dva jsou vždycky lepší než jeden. Přítomnost čtyřnohého kamaráda člověk nemá šanci nahradit, i kdyby se snažil sebevíc.

  1. Společnost a socializace. Můžou se okusovat, honit, hrát si nebo olizovat, což s vámi váš pes nedělá, nebo by alespoň neměl dělat. Doma nikdy nebude sám, navíc bude lépe vědět, co od ostatních psů čekat. To by se od vás nenaučil.
  2. Sebedůvěra a temperament. Jestli máte doma psa bez sebedůvěry, bylo by dobré pořídit si jeho opak. Pokud máte doma líného psa, pořiďte mu aktivního kámoše. Nicméně v případě dvou psů stejného temperamentu může dojít k posílený negativního chování, jako je například agrese.
  3. Výhoda i pro vás. Nejenom, že vás méně otravuje, když není sám, ale i jeden pes má prokazatelně blahodárné účinky na vaši stresem rozháranou mysl, čímž minimalizuje riziko infarktu nebo mrtvice. A co teprve dva psi! To už budete nesmrtelní!
  4. Zdravotní benefity pro vás. Se dvěma psy je taky více práce, takže kolem nich musíte víc běhat a déle zůstanete ve formě.