4 nové výletní lodě, které letošní rok plujou Evropou. Vyberete si?

Redakce

Dovolená na lodi se stává v posledních letech trendem. Mnoho lidí si místo do hotelu vyrazí na obrovskou výletní loď, kde se oddávají chvilkám klidu během plavby na moři, která je také dobrodružstvím. Velkou výhodou je zde to, že nejste na jednom místě, ale navštěvujete různé přístavy v různých městech. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší lodě, které se letos objeví i v Evropě.

  • Regent Seven Seas Explorer – Čtrnáctidenní výlet z Monte Carla do Benátek! Trasa vede z Monte Carla do Monaka, Saint-Tropez, Francie, Palma de Mallorca, Španělska, Ibizy, Barcelony, Taorminy, Itálie, Malty, Černé Hory, Splitu, Chorvatska, Slovinska a konec je v italských Benátkách. Tato úžasná cesta začíná dvacátého července. Bohužel je to velmi drahá záležitost, která se pohybuje od sto padesáti šesti tisíc korun výš. Loď je však opravdu luxusní a řadí se mezi ty největší lodě.
  • Seabourn Encore – Šestnáctidenní výlet. Trasa vede z řeckých Athén na Krétu, do Tel Avivu, Izraeli, Jeruzalému, Jordánska, Ománu, Dubaje a zde svou cestu končí. Vyjíždí se čtvrtého prosince a jedná se o nádherný zájezd v okouzlujícím interiéru. V místní steakárně vaří michelinský šéfkuchař Thomas Kellers, který slibuje, že zažijete neskutečný kulinářský zážitek. Cena se pohybuje od sto dvaceti tisíc korun českých.
  • Regal Princess – Desetidenní zájezd ze Skandinávie do Ruska. Nádherná plavba z Petrohradu vede přes Helsinky, Stockholm, Kodaň, Oslo, Berlín a končí v Estonsku. Cestovní zážitek si můžete užít v červenci a za docela přístupnou cenu, a to od třiceti čtyř tisíc korun. Loď patří mezi nejnovější, byla pokřtěna v roce 2014.
  • Le Lyrial – Osmidenní výlet za poklady starověkého Řecka. Začíná se v Dubrovníku, pokračuje se do Řecka a končí se v Turecku. Plavba začíná v srpnu. Tahle obrovská kráska patří mezi nejnovější lodě. Poprvé vyplula v roce 2015 a pyšní se přepychem a luxusem. Za cestu zaplatíte sto tisíc a výš.

7 důvodů, proč z vás cestování udělá lepšího člověka

5 nejkrásnějších all inclusive resortů: Tady se budete mít jako v pohádce