4 příznaky toho, že má vaše kočka onemocnění močových cest

Pavla Gabrhelíková

Pro kočku je moč velmi důležitá. Její pomocí značkuje svoje území a dává lidem najevo, že je nemocná. Pojďte se podívat na jasné příznaky toho, že vašeho mazlíča postihla nemoc.

  1. Častější močení. Pokud jste zaznamenali, že vaše kočka chodí nezvykle často, do záchůdku jen trošku „učůrne“ a zase jde, zpozorněte. Kočku může, podobně jako lidi, bolest nutit pořád čůrat nebo se jí kvůli močovým kamenům nejde vyprázdnit. V druhém případě jde především o kocoury, kteří můžou na následky takového ucpání i zemřít.
  2. Olizování. Vaše kočička si taky může často olizovat genitálie. Snaží se tak ulevit si od bolesti. Je docela možné, že bude i podrážděnější.
  3. Krev v moči. Zkuste kočku při čůrání pozorovat a zjistit, jestli v moči nejsou i kapičky krve nebo není zbarvená dočervena. Znamenalo by to, že má kočka infekční onemocnění močového měchýře. Častěji se toto onemocnění vyskytuje u koček než u kocourů.
  4. Čůrání mimo záchůdek. Najednou vám kočka čůrá do postele, na předložku nebo do vany? Pokud to nikdy předtím nedělala, možná se vám tím snaží něco říct. Je to jeden z nejčastějších a nejvýraznějších projevů nemoci. Raději ji vezměte na veterinu.