4 scény ze známých hororů, které byly pro děsivost raději vystřiženy

Eva Vogelová

Některé scény z hororů bývají vážně děsivé nebo nechutné, což je u tohoto filmového žánru záměr. Někdy však takové záběry nemohou zkousnout ani sami tvůrci a raději je vystřihnou. Ve kterých známých filmech chybí scény, protože byly moc?

  1. To (2017). Snímek To byl natočen podle stejnojmenného románu Stephena Kinga režisérem Andym Muschiettim. Klaun děsí a zabíjí děti. Ze snímku byla vypuštěná jedna scéna. Objevuje se v ní chlapec Henry, ze kterého se v průběhu filmu stává čím dál agresivnější jedinec. Dojde to až k tomu, že zabije vlastního otce. Tvůrci se rozhodli vypustit záběr, ve které Henry sedí v autě se svými kamarády. Není jim zrovna do řeči, protože mají prořízlé krky. Scéna byla vystřižena nejen pro kvůli nechutnosti, ale i z hlediska děje, protože pro vývoj nebyla příliš potřebná.
  1. Čelisti (1975). Horor natočil režisér Steven Spielberg podle knižní předlohy spisovatele Petera Benchleyho. Jde o přelomový snímek, který přinesl Spielbergovi velkou slávou. Film patrně znáte všichni. Dokonce jste možná jedni z lidí, kteří se kvůli němu začali bát koupání v moři, čemuž se nedivíme. Žraloci jsou totiž v některých končinách skutečně reálnou hrozbou. Nepochybně si z filmu vzpomenete na scénu, jak chlapec leží v moři na lehátku a čouhají mu z něj nohy. Připlave k němu žralok a slupne ho jako malinu. Kolem dítěte je spousta krve. V době vypuštění snímku byla ta scéna pro diváky opravdu děsivá. Původně měla být ještě horší, ale tvůrci ji zkrátili. Vystřihli záběr, jak chytá žralok mladého kluka do tlamy.
  1. Lesní duch (2013). Snímek natočil režisér Fede Alvarez, který prozradil, že na poslední záběr bylo použito zhruba 50 tisíc galonů falešné krve. Vlastně se není ani čemu divit, protože tam opravdu tekla krev proudem. Nechutnými scénami tvůrci rozhodně nešetřili. Na konci hororu Steve, bratr hlavní hrdinky Mii, zapálí chatu. Zabije sebe i posednutého kamaráda. Vyřazená scéna nám ukazuje trochu víc. Zjistíme, co se dělo uvnitř, když bouda vzplála. Není to však nic pro slabé povahy. Podívejte se sami.
  1. Lék na život (2016). Snímek natočil režisér Gore Verbinski, který mimo jiné zrežíroval i první tři díly Pirátů z Karibiku. Hlavní hrdina hororu je ambiciózní manažer, který dostane v práci úkol přivézt ze sanatoria svého kolegu. Je ale neúspěšný a vací se tedy domů, ale srazí cestou jelena a zlomí si nohu. Z toho důvodu se ocitne v sanatoriu také. Brzy zjistí, že se odtud lidi nedostávají ven… Na pacienty se tam aplikují divné léčebné metody. Sanatorium představuje záhadné peklo. Ačkoliv se hlavní postava snaží o útěk, postupně si uvědomuje, že to není možné. Zjistí, že jsou s lékaři spojení i policisté. Vynechaná scéna z hororu ukazuje, jak je hlavní hrdina ponořen do velké kádě s vodou a v hlavě mu běhají děsivé obrazy.