4 senzační seriály, kterým letos vyjdou nové série. Máte se na co těšit!

Eva Vogelová

V letošním roce vyjde nejen několik zajímavých filmů, ale i nové série dříve osvědčených seriálů. Pokud jste o nich ještě nevěděli, je na čase se s nimi seznámit. Jaké to jsou?

  1. True Detective

První série v seriálu True Detective nasadila vysokou laťku. Dva detektivové řešili případ sériové vraha, který má okultní sklony. Mezitím ještě řeší své osobní záležitosti a problematický vzájemný vztah. Za velmi dobře propracovaný scénář by měl Niz Pizzolatto dostat velkou pusu, protože se mu fakt povedl. Herci Matthew McConaughey a Woody Harrelson své role zahráli na jedničku. Druhá série sice stojí za vidění a špatná rozhodně není, ale na první nedosáhla. Každopádně herec Colin Farell, který hraje detektiva Raye Velcora, hodně zabodoval a povytáhl kvalitu série o něco výš, než by bez něj byla. V letošním roce vyjde třetí série, od které se očekává podobná kvalita jako u první. Myslíte si, že se to tvůrcům povede?

True Detective
  1. Taboo

Tom Hardy a jeho hmmm hodně lidí dostává do varu. Dokonce i některé heterosexuální muže. Na jeho neotřesitelném charismatu a hereckém výkonu stojí celý seriál Taboo. Děj se odehrává na počátku 19. století, což nám tvůrci dávají jasně najevo dokonalým vykreslením atmosféry. V seriálu Taboo najdete syrovost, špínu, krev, prostitutky, intriky a tajemno. Po skončení každého dílu se budete chtít dozvědět, jak to všechno bude pokračovat dál. V letošním roce by měla vyjít druhá série. Budeme doufat, že bude minimálně stejně kvalitní jako ta první. A pokud ne, zachrání to určitě Tom Hardy se svým sexy mručením.

Taboo
  1. 13 Reasons Why

Studentka střední školy Hannah Baker spáchá sebevraždu. Spousta lidí neví, proč to udělala. Rodiče mladé dívky jsou zoufalí a hledají alespoň malý náznak toho, proč se to stalo. Nerozumí tomu. Obžalují školu. Skrze hlavního hrdinu Claye Jensena zjišťujeme důvody, proč si tak pěkná slečna vzala život. Nahrála totiž na kazety zpověď všeho, co se jí za poslední dobu stalo. Rozhodně toho nebylo málo a většina ze zážitků je spíše děsivá. Na konci se vše vyjasní a kazety jsou předány rodičům Hannah. Seriál je velmi poutavý, po každém dílu budete chtít hned vidět další. Otázkou je, co chtějí tvůrci dát do druhé série, když všechny důvody, proč se Hannah zabila, jsou už venku? Necháme se překvapit.

13 Reasons Why
  1. Better Call Saul

Better Call Saul časově předchází úspěšnému seriálu Breaking Bad. Ukazuje začátky Saulovy právnické kariéry. Stěžejní pro něj je vztah s bratrem, který má alergii na světlo. Pokaždé, když má jít ven, musí se obalit alobalem. Pravděpodobně jde o nějakou psychickou poruchu, ale on si to nechce přiznat. Předtím, než získal tuto nemoc, byl velmi úspěšným a vyhledávaným právníkem. Třetí série byla velmi povedená. V letošním roce se objeví další, která by mohla být ještě lepší.

Better Call Saul