4 slavné osobnosti, které možná nezemřely

Eva Vogelová

Některá úmrtí celebrit byla skutečně zvláštní a spousta fanoušků o nich pochybovalo. Mysleli si, že slavní svoji smrt jen fingovali, aby si mohli od všeho a od všech odpočinout. O koho jde?

  1. Elvis Presley

Elvis žil v letech 1935 – 1977. Byl to legendární zpěvák. Dodnes se mu přezdívá král rock and rollu. Snoubenka Ginger Alden nalezla svoji lásku mrtvou na podlaze v koupelně ve městě Memphis. Příčina smrti Elvise bylo selhání srdce. Fanoušci téhle skutečnosti nechtěli uvěřit. Lavinu konspiračních teorií o jeho smrti spustil výrok od otce Elvise. Ten veřejně řekl, že svého syna po smrti nepoznává, prý vypadal v rakvi úplně jinak. Navíc zpěvákova dcera Lisa Marie lidem přidala nejistoty, když tvrdila, že mrtvolu svého otce na vlastní oči nikdy neviděla. Jedna z nejslavnějších konspiračních teorií o smrti slavného zpěváka tvrdí, že krátce předtím, než měl zemřít, se nad jeho domem objevil vrtulník. Ten ho prý odnesl na nějaký odlehlý ostrov, kde si užívá Elvis svobodu.

Elvis Presley – Suspicious Minds
  1. Kurt Cobain

Kurt žil v letech 1967 – 1994. Byl to slavný kytarista a zpěvák v kapele Nirvana. Hudební legendu našel v jeho domě mrtvou elektrikář. Policie poměrně rychle a snadno veřejnosti řekla, že se jednalo o sebevraždu. Seděl na židli s prostřelenou hlavou s brokovnicí v ruce. Všeobecně se o zpěvákovi vědělo, že je závislý na heroinu a prožívá deprese. Z toho důvodu nebylo těžké říct, že se zabil sám, protože k tomu měl již dříve sklony. Zjistilo se však, že v den, kdy zemřel, měl v sobě vysokou dávku heroinu. To se zdálo spoustě lidem podivné. Při takovém množství drog, které požil, nebylo možné, aby si po sobě uklidil drogové náčiní a zastřelil se. Mezi fanoušky padl názor, že ho zabila jeho manželka, protože zpěvák požádal o rozvod. Vedle něj však ležel dopis, ve kterém se se svojí ženou a dcerou loučil. Někteří tvrdili, že doopravdy nezemřel, jen se chtěl distancovat od Hollywoodu a od své ženy.

Nirvana – Smells Like Teen Spirit
  1. Andy Kaufmann

Andy žil v letech 1949 – 1984. Stal se z něj slavný komik a herec. Proslavil ho absurdní humor. Zhruba rok před smrtí lékaři zjistili, že má rakovinu plic. Doktoři mu nedávali velké naděje na přežití, ale i přesto chodil na chemoterapie. Ty mu nakonec nepomohly. Sám doufal, že ho vyléčí přírodní medicína. To se bohužel nestalo. Zemřel na selhání ledvin, což způsobily rakovinové buňky. Andy dlouho vážnost svého zdravotního stavu tajil. Fanoušci a přátelé nemohli uvěřit, že je opravdu po smrti. Navíc komik byl nekuřák a vegetarián, šance na propuknutí rakoviny plic u takového člověka jsou velmi malé. Někteří lidé věřili tomu, že se jen uklidil někam do ústraní, aby měl klid. Když ještě Andy žil, zmínil se, že pokud by někdy předstíral svoji smrt, tak se za 20 let znovu objeví. Doufající přátelé mu uspořádali party na přivítanou v roce 2004. Čekali na něj celou noc, ale on nepřišel.

Andy Kaufman
  1. Michael Jackson

Michael žil v letech 1958 – 2009. Byl to slavný popový zpěvák a tanečník. Selhalo mu náhle srdce. Během pitvy se zjistilo, že za to mohla silná sedativa, které mu podával osobní lékař na chronickou nespavost. Doktor Conrad Murray byl odsouzen za neúmyslné zabití. Nakonec si z původních 4 let odseděl jen necelé dva. Fanoušci této skutečnosti nemohli uvěřit. Předpokládali, že se slavný zpěvák uklidil do ústraní.

Michael Jackson – Thriller