4 tipy na dobrodružnou dovolenou. Kam vyrazíte vy?

Redakce

Jste spíše typ, co nerad leží na pláži, ale chce něco zažít? Máme pro vás 4 tipy na místa, která vás dostanou.

  1. Kongo. Netradiční dobrodružná cesta, která se vám vryje do paměti. Příroda Konga je krásná – kopcovitá, zelená, místy džungle. Nádherné je povodí řeky Kongo. Turistické zázemí je téměř nulové, cestování v zemi vyžaduje jistou dávku odvahy. Můžete se vydat cestou slavného průzkumníka Henryho Stanleye, který ji mapoval v roce 1874 a popsal jako cestu, která vede do „srdce temnoty“.
  2. Tichomoří. Neskutečné dobrodružství můžete zažít při plachtění v Tichém oceánu. Nabízí se zde překrásná a historická loď Jamese Cooka. Loď vyplouvá z Austrálie a popluje celý rok, přesně po trase slavného průzkumníka východního pobřeží z roku 1770.
  3. Himaláje. Trekking do srdce nejvyšších velehor Mount Everest. Pokud chcete tuto cestu absolvovat, počítejte s tím, že na to potřebujete více než tři měsíce. Stezka nabízí zajímavou pěší túru až extrémní turistiku.
  4. Antarktida. Tento nápad vás zaskočil? Tak vás asi taky zaskočí, že na tento výlet vám stačí jen jeden den. Pokud je to málo, můžete zde strávit i více dní, kdy budete ubytováni v táboře. Extrémní dobrodružství vás čeká při lezení po ledu a slaňování.