4 tvrzení, která vás přesvědčí, že být ve vztahu nemá smysl

Paga

Spousta single lidí si zoufá, že chtějí být ve vztahu. Ale je to taková výhra? Nejsme všichni jen obětí společnosti, která se nás snaží neustále přesvědčit, že v pořádku je jen život ve dvou?

  1. Děláme ze vztahu to, co není. I když chodíte s průměrně hezkým a téměř neschopným chlapem, růžové brýle lásky z něj ve vašich očí udělají lamače ženských srdcí a bosse, jemuž jste změnily život svým příchodem. Ano, takové věci dělá láska. Budete ho glorifikovat tak dlouho, až bude pozdě a vy s hrůzou zjistíte, že jste si uvázaly na krk jen neschopnou trosku. Není lepší být single?
  2. Lidé mění názory. Opravdu jste přesvědčení, že se budete s někým po celý zbytek života vyvíjet stejným tempem a směrem? Lidé se mění, potkávají jiné lidi, mění práci i odcházejí. Budete přesvědčení, že je všechno ok, a najednou vám napíše smsku, že balí kurfy, odjíždí na Nový Zéland a nemá ponětí, kdy a jestli se vrátí. Super. Vy zůstanete tady a budete se utápět v slzách. Taky je možné, že za deset let získáte intenzivní pocit, že žijete vedle někoho, kdo je podobný vašemu původnímu partnerovi asi jako tyranosaurus berušce…
  3. Vztahy bolí. A to i když jsou šťastné! První rok si ujasňujete, kdo bude ve vedení, a nastavujete pravidla. Pokud to dobře dopadne, znamená to, že jste se vzdali práva o něčem ve svém životě rozhodnout sami. Chcete se přestěhovat? Musíte to probrat s partnerem. Chcete se ostříhat na ježka a obarvit si vlasy na fialovo? Musíte to probrat s partnerem. Chcete si pořídit papouška? Musíte to probrat s partnerem. Pokud to neuděláte, jste sobec a budete muset poslouchat, jak sobecky se chováte. Krása.
  4. Nikdy nic nevydrží. Kolik znáte skutečně šťastných párů? A kolika rozchodů a rozvodů jste byli svědkem? Vztahy prostě ve většině případech nekončí dobře. A že patříte ke světlé výjimce? Nezbývá než doufat. Ale spíš počítejte s tím, že to bude bolet. Hodně bolet.