4Signs dali jen pidi-koncert


Kapela 4Signs není nováčkem na českých pódiích. Ale v oslabeném složení udělala v pražském klubu Futurum pouze pidi-koncert. Proč? Nepřišlo moc lidí - a vystoupení trvalo pouhých 45 minut, během nichž dostalo publikum hubenou porci 13 písní.

Energická kapela 4Signs sází na neotřelý styl. Dokonale splňuje všechny předpoklady pro to, jak neuspět v Čechách. Její členové zpívají anglicky, na hudební scénu se nedostali přes X-Factor, hrají styl neznámý českému (ale i zahraničnímu) posluchači a nemají žádné album. Přesto se nenechají odradit a pořádají alespoň pidi-koncerty, jako ten středeční.  

Nejistá zpěvačka
Skupina začala bez milosti, tedy pěkně svižně. Tempo bylo možná až příliš zběsilé na zvukaře, který tak trochu zaspal začátek. V průběhu dalších písniček svůj rest napravil a frontmanovi Bobovi tak začalo být i rozumět. Počáteční skladby potvrdily, že to, co kapela uvádí o svém zařazení do hudebních žánrů (cosi mezi dance, pop, R’n´B a rap), je značně problematické. Zatímco v některých skladbách se jim tyto žánry povedlo skloubit, ve skladbách jako Carry On tomu bylo naopak. Zpěvačka Marie Zicháčková byla místy značně nejistá, ale spojení s frontmanem Bobem tyto nedostatky zastřelo.

Poslechněte si 4Signs

Návštěvník včerejšího koncertu se mohl tak mohl cítit jako v jiném časoprostoru. Vystoupení vyznělo značně neosobně, kdybychom na pódium postavili magnetofon, byl by účinek podobný. Kapela přijela k vlastní škodě bez dechových nástrojů, jimiž disponuje a které by koncert jistě alespoň trochu okysličily.

4Signs je perfektní variantou předskokana, na samostatný koncert ale v současné době nestačí.

4Signs
11. února 2009, Praha, Futurum