5 bodů, které potvrdí, nebo vyvrátí, že se máte vzít

Eva Vogelová

Máte pocit, že už byste se chtěli vzít, ale nejste si tím jistí? Následující důkazy vám pomohou se rozhodnout, zda už jste na svatbu připraveni, či nikoliv.

  1. Máte pocit, že jste spolu déle, než skutečně jste

Chodíte spolu tři roky, ale máte pocit, že se znáte celou věčnost? Pravděpodobně jste velmi dobře poznali jeden druhého. Dokážete navzájem předvídat své následující kroky a skvěle se doplňujete v každodenním životě. Nemáte před sebou žádná životně důležitá tajemství, která by ovlivnila fungování vašeho vztahu. Pokud si jeden bez druhého nemůžete život představit, nemusíte už na nic čekat a můžete se rovnou vzít.

  1. Máte podobné představy o budoucnosti

Oba víte, co v budoucnosti chcete. Chtěli byste malý domeček u lesa se dvěmi dětmi a váš protějšek to vidí stejně? Pokud vám dobře funguje vztah, příliš se nehádáte a máte se rádi, není důvod, proč byste neměli přemýšlet o svatbě. Horší by bylo, kdyby jeden z vás chtěl budovat kariéru a druhý by rád založil rodinu. V takovém případě byste se svatbou měli raději ještě počkat, protože byste se v blízké budoucnosti nemuseli shodnout.

  1. Můžete spolu mluvit o čemkoliv

Oba se nestydíte před sebou o čemkoliv mluvit. Pravidelně si říkáte, jak jste se měli v práci či ve škole. Nemáte problém konverzovat ani o svých rodinách. Nebojíte se spolu mluvit o svých potížích a dokážete je řešit bez zbytečných hádek. O choulostivých věcech se bavíte zcela bez studu. Nestydíte se svému partnerovi říct, že vás trápí třeba zaražené prdy. O tom se páry na počátku vztahu většinou nedokážou bavit. Když spolu dokážete komunikovat o tomhle všem, proč byste nemohli začít mluvit i o svatbě?

  1. Máte klidný vztah a málokdy se hádáte

Nemíváte mezi sebou spory o důležitých věcech. Když už se hádáte, tak jen kvůli maličkostem a po chvíli se většinou zase udobříte. Váš vztah není rozbouřený, ale naopak velmi klidný. Oba se k sobě chováte mile, laskavě a s respektem. Příliš na sebe nežárlíte a nemáte potřebu si navzájem kontrolovat esemesky. Jednoduše si důvěřujete a dáváte si svobodu. Nemáte důvod si nic navzájem zakazovat. Dokážete se na zásadních věcech vždycky dohodnout. A k tomu ještě o sobě víte, že se máte navzájem opravdu rádi. V takovém případě nemusíte mít strach z plánování svatby.

  1. Dlouho sníte o tom, že se se svým partnerem vejdete do svazku manželského

Svatba pro vás znamená potvrzení vaší lásky. Po svatbě budete mít pocit, že k sobě opravdu patříte. Rádi byste připravili veselku pro celou svoji rodinu a vybrali si svatební cestu. Máte jednoduše chuť si vytvořit zázemí, ve kterém vám bude dobře. Chcete si manželstvím vytvořit v životě jistotu. Když se chcete vzít, váš vztah by měl být samozřejmě v pořádku bez větších problémů. Pokud víte, že se máte rádi, požádejte ji rovnou o ruku.