5 častých důvodů, proč muži opouštějí své přítelkyně

Eva Vogelová

Když se mužům něco ve vztahu dlouho nelíbí, většinou nemají problém se rozejít. Co je k tomu konkrétně vede? Přečtěte si o velmi častých důvodech, proč pánové dávají kopačky svým partnerkám.

  1. Bojí se závazků

Někteří pánové utíkají před závazky. Necítí se dostatečně zralí na to, aby udělali se svojí partnerkou další životní krok. Když přítelkyně začne uvažovat o sňatku či o dítěti, leknou se. Vyděsí je představa, že by už do konce života měli být uvázaní jako psi u boudy. Pro někoho vztah ztrácí kouzlo, když přestává být svobodný. Někteří muži se necítí dostatečně zralí na to, aby strávili zbytek svého života už jen s jedním člověkem. Dolehne na ně tíseň a ze vztahu raději rychle vycouvají. A to i případě, že svoji partnerku mají rádi.

  1. Zamilují se do jiné ženy

Když se objeví ve vztahu problémy, které nejdou vyřešit za několik dní, přestane je to bavit. Svoji přítelkyni mají rádi, ale neustálé potíže ve vztahu jim vadí. V takových chvílích zamilování začne vyprchávat. Namísto řešení potíží se pozvolna koukají po jiných ženách. V této fázi nemají problém se zamilovat do jiné dívky, která bude kompenzovat to, co jim ve vztahu s přítelkyní chybí. Nějakou dobu jsou své partnerce nevěrní a poté ji opustí. Tenhle model vztahu se jim opakuje pořád dokola, protože nebudou moct najít někoho, s kým budou mít vztah bez problémů.

  1. Dovolí, aby minulost ovlivnila současnost

Spousta mužů má na veškeré své předchozí vztahy negativní vzpomínky. Všechny dopadly špatně a s žádnou bývalou přítelkyní se nejsou schopní alespoň trochu přátelit. Čerpají ze své předchozí zkušenosti se ženami a v hloubi duše nevěří, že by jejich současný vztah vyšel. Svoji partnerku mají sice rádi a vztah jim také může fungovat, ale oni neustále čekají na to, kdy se to zase zvrtne. Když ucítí menší problémy, raději se chtějí se svojí partnerkou hned rozejít, aby to nenechali dojít až do nepříjemných hádek a roztržek.

  1. Nejsou schopní do vztahu vkládat větší úsilí

Pokud chce mít člověk dlouhodobý vztah, který je funkční, musí na něm oba partneři pracovat. V prvé řadě spolu musí často komunikovat, aby si mezi sebou objasnili nesrovnalosti. Měli by se naučit sdělovat si navzájem své pocity a nic nezatajovat. Budování důvěry je pro dlouhodobý vztah nezbytné. Někteří muži nechtějí dělat moc velké kompromisy. Nedokáží se smířit s tím, že někdy musí vyhovět své partnerce. Pokud nejsou schopní na vztahu s přítelkyní neustále pracovat, přeroste jim to přes hlavu. Nemají snahu vztah zachránit a svoji partnerku raději pustí k vodě.

  1. Dusí se

Některé ženy se do svého partnera zamilují natolik, že se na něj upnou. Chtějí s ním trávit dvacet čtyři hodin denně. Nedají mu svobodu. Žárlí pokaždé, když se pozdraví s nějakou ženou. Nemohou unést, že jdou se svými přáteli do hospody a netráví čas s nimi. V takových situacích vznikají hádky a muži cítí velký tlak. Dusí se, potřebují trochu mužské svobody, kterou jim jejich zamilovaná partnerka nedopřává. Čím více se ženy na muže upínají, tím více se pánové od nich odtahují. Pokud to trvá dlouhodobě, muži jsou schopní se kvůli tomu se svojí přítelkyní rozejít.

Témata:, ,