5 celebrit, které pověsily herectví na hřebík a momentálně se věnují něčemu jinému

Eva Vogelová

Některé celebrity vynesla sláva až ke hvězdám, ale přesto se rozhodly hereckou kariéru ukončit. O koho jde?

  1. Sarah Michelle Gellar. Krásnou herečku znáte ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů (1997), kde ztvárnila hlavní roli. Kvůli ní si dokonce obarvila své hnědé vlasy na blond. Kariéra jí úspěšně pokračovala. Objevila se i v několika filmech, jeden z nich byl třeba Scooby-Doo (2002). Vzala si herce Freddieho Prinze, Jr., se kterým má dvě děti. V tu dobu se vykašlala na herectví a začala se převážně věnovat rodině. Stejně tak její muž seknul se svojí prací. Sarah se v roce 2015 stala spoluzakladatelkou společnosti FoodStirs, která peče dobroty.
  1. Amanda Laura Bynes. Amanda byla hvězda tanagerských filmů. Nepochybně si ji pamatujete jako hezkou a vtipnou slečnu ze snímku Co to holka chce (2003) nebo Královna ročníku (2007). Sláva ji bohužel pohltila. Začala vymetat večírky a brát drogy. Pod jejich vlivem způsobila několik průšvihů. Nakonec se nechala léčit. Po těžkém období se k herectví už nevrátila, protože by to možná už psychicky neunesla. Raději se uchýlila k módnímu návrhářství.
  1. Kevin Jonas. Kevin je jeden ze tří bratrů, kteří založili kapelu Jonas Brothers. Později se jim narodil další bratr, ale ten už nebyl součástí kapely. Kluci se se svojí pop-rockovou skupinou proslavili a uzavřeli smlouvu k vytvoření seriálu s názvem J.O.N.A.S (2009), který se vysílal na Disney Channelu. Poté se bratři ještě objevili společně ve filmech Camp Rock (2008) a Camp Rock 2: Velký koncert (2010). Nutno podotknout, že v době své největší slávy měli spousty fanynek, které by s nimi nejraději chodily. Kevin se oženil s kadeřnicí Danielle Deleasa, se kterou už má dvě děti. Bratři Joe a Nick si poté zahráli v dalších filmech, ale Kevin už ne. V současnosti pracuje ve firmě JonasWerner, která se zabývá výstavbou domů.
  1. Jack Gleeson. Jack se proslavil rolí zákeřného tyrana Joffreyho Baratheona v seriálu Hra o trůny (2011). Není se čemu divit, protože ji ztvárnil tak dobře, že ho lidé začali chvíli nenávidět. Na obrazovce se objevil však ještě mnohem dříve. Dostával většinou malé role. Jedna z prvních byla ve snímku Batman začíná (2005). Poté, co byl jako Joffrey ve čtvrté sérii Hry o trůny zabit, ohlásil ukončení herecké kariéry. Během účinkování v populárním seriálu se totiž ujistil, že kariéra herce pro něj není vhodná. Začal studovat na Triniti College v Dublinu. Vybral si obory teologii a filozofii.
  1. Hayden Christensen. Haydenovi bylo pouhých devatenáct let, když byl obsazen do role Anakina Skywalkera ve filmu Star Wars: Epizoda II – Klony útočí (2002). Okamžitě se tím proslavil. Poté se ještě ukázal v Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů (2005). Připadalo mu, že peníze, slávu a dobrou práci získal moc snadno. Z toho důvodu odmítal velké role a koupil si farmu. Po dlouhá léta se staral o dobytek a ukázal se jen v menších rolích. Vypadá to ale, že se vrací před filmová plátna, protože si zahrál jednu z hlavních rolí ve snímku 90 minut v nebi (2017) a v tomto roce se objeví v dalších filmech. Možná se vzdá svého farmaření a začne zase budovat hereckou kariéru.