5 chyb ve filmu, kterých jste si (asi) nevšimli

Redakce

Občas se stane, že se ve filmu vyskytne nějaká chybička. Jakých jste si možná ani nevšimli?

  1. Čaroděj ze země Oz – hořící čarodějnice. Když čarodějnice v jedné scéně mizí, jde o červený kouř a oheň. Jistě si tuto scénu pamatujete, ale všimli jste si velké chyby? Jde o to, že když se spustil kouř a oheň, herečka zdaleka nebyla na tom správném místě, ale vedle. Když se pokoušeli o nové natáčení, skončilo to popáleninami, proto zůstalo to původní.
  2. Pán prstenů: Dvě věže – svázané ruce Pipina a Smíška. Jde o scénu, kdy Pipin a Smíšek utíkají z Uruk-Hai a mají svázané ruce. Jenže ve chvíli, kdy Pipina málem zašlápne kůň, jsou jeho ruce zázračně a nechápavě bez provazu. Všimli jste si toho?
  3. Na sever severozápadní linkou – naklánění. Cesta na zadní sedačce policejního auta. Herci se spoléhají na triky, které zaručují, aby to vypadalo, jako by se doopravdy jelo. V zatáčkách se však musí nahýbat sami a policista sedící vzadu na to dost zapomíná, tak mu to Cary Grant sedící vedle něj připomíná lehkým pošťouchnutím.
  4. Chata v horách – stříkající krev. Komediální horor, který známe asi všichni, je opravdu komický. Scéna, kde byl jeden z techniků zabit oblíbeným monstrem a začala z něj stříkat krev, měla být ale vážná, drsná. Jak asi ale víte, začal stříkat neskutečný vodopád krve, který rozesmál celý štáb, tak to tak i nechali.
  5. Bouřlivé dny – špatné jméno. Tom Cruise ve filmu Bouřlivé dny hraje závodníka Cola Tricklea. V jedné scéně je ale osloven svým pravým jménem „Ahoj, Tome“.
5 filmů, které vás vrátí myšlenkami do dětství
TOP 15 kultovních filmových plakátů. Koukněte do galerie