5 děsivých indie hororů, které si pusťte

Kateřina Horáková

Nebuďte takové strašpytlové a pusťte si nějaký horor! Máme pro vás již tradičně super tipy.

 1. The Invitation (2016)
  Atmosférický snímek s hvězdným dvojníkem Toma Hardyho v hlavní roli (Logan Marshall-Green) balancuje na pomezí hororu a thrilleru. Will je pozván na večeři ke své bývalé ženě a jejímu novému muži, navíc do domu, který mu kdysi říkal pane. Jak večer postupuje, začíná Will chápat, že samotná společnost, v níž se nachází, je na celé akci tím nejméně podivným a nepříjemným.
  The Invitation – trailer
 2. Hush (2016)
  Hluchoněmou Maddie, která žije na samotě u lesa, začne jednoho dne obléhat neznámý muž s maskou na obličeji a kuší v ruce. Co ale záhadný útočník po spisovatelce vlastně chce?
 3. Zahaleni stínem (2016)
  Íránský horor se odehrává ve válkou zmítaném Teheránu 80. let. Žena vojáka s dcerou zůstávají samy v opuštěném domě, který postupně začíná ovládat neznámá a zlá síla. Alegorický snímek vás nejen vyděsí, ale také dojme.
  Zahaleni stínem – trailer
 4. Don’t Knock Twice (2016)
  Svobodná matka Jess chce po letech obnovit vztah s problémovou dcerou Chloe. Jsou tu ale dva problémy; zaprvé k sobě ženy nikdy neměly moc blízko, Jess navíc Chloe nechala na holičkách, když ji nejvíc potřebovala. A zadruhé – Chloe na sebe strhla kletbu čarodějnice, ze které jí ven může pomoct právě pouze její máma.
 5. Darling (2016)
  Mladá žena se nastěhuje do poloprázdného domu, kde ji velmi brzy začnou sužovat nadpřirozené jevy a doženou ji až na pokraj šílenství. Černobílý snímek pro opravdové fajnšmekry.
  Darling – trailer