6 děsivých moderních hororů o vlkodlacích, které se vám zahryznou do paměti

Redakce

Zářícím a přecitlivělým upírům už odzvonilo, teď frčí vlkodlaci! Krvelačné bestie, ve které se o úplňku mění klidně i ti nejlaskavější lidé, jsou-li posedlí kletbou nebo pokousaní jiným vlkodlakem. Následujícím filmovým vlčiskům byste v noci cestu zkřížit vážně nechtěli.

 1. Americký vlkodlak v Londýně, 1981
  Zní to jako parodie, tenhle film ale v 80. letech hodně děcek donutil spát s rozsvícenou lampičkou. Jen samotná scéna transformace hlavního hrdiny ve vraždící stvůru, která byla na svou dobu velmi zručně vyvedená, je dost nechutná – a věrohodná.
 2. Van Helsing, 2004
  Hugh Jackman má s drápy na rukou mnoho zkušeností, a tak, když byl jeho Van Helsing stižen vlkodlačí kletbou, jsme mu to divoké drásní a trhání upířího masa celkem věřili.
 3. Vlkodlak, 2010
  V temném hororu měl tvář krvelačné bestie Benicio Del Toro. Scéna, kdy zmasakruje akademiky, kteří jej chtějí studovat, to jsou hotová jatka!
 4. Underworld
  V Underworldu je vlkodlaků několik – krvelačný první Lycan William Corvinus, Michael Corvin, napůl upír, napůl vlkodlak, my máme ale nejraději tuhle scénu transformace. Ta fakt stojí za to!

 5. Psí vojáci, 2002
  Kultovní béčko pro pravé milovníky žánru, které má doslovnější název, než si myslíte.
 6. Howl, 2015
  Malý, nezávislý, přesto kvalitní film, ve kterém neznámé zlo přepadne cestující v posledním vlaku. Nic pro klaustrofobiky!

Zvířátka, se kterými se mazlit nechcete: TOP 5 zvířecích hororů

Podívaná jen pro otrlé: 5 hororů tak nechutných, že lidé odchází z kina

Témata: