5 drsně upřímných důvodů, proč jste pořád sama

Redakce

Jestli jste šťastně single a užíváte si léta svobody, gratulujeme. Ne každý touží po klidných vodách vztahu a je to naprosto v pořádku. Ale možná vám tahle situace nevyhovuje a toužíte najít svou druhou polovičku. Třeba jste jen nepotkala toho pravého. Ale taky je možné, že k sobě nejste dost upřímné a tvrdé. Sedněte si, nalijte si čistého vína a čtěte drsnou pravdu. Víme, proč jste pořád single!

  1. Nerealistická očekávání. Musí mít vysokoškolský titul, vlastní byt, pekáč buchet na břiše a vyřešenou minulost. V patnácti jste si vysnila pana dokonalého a nehodláte slevit ani o píď. Vždyť vám to všichni říkají: Nedělej kompromisy! Jenže svět není černobílý a nikdo není dokonalý. Ani vy sama. Možná přehlížíte skvělého partnera jen proto, že nevyhovuje některému z vašich kritérií. Není na čase je přehodnotit?
  2. Chcete víc, než nabízíte. Je v pořádku, že znáte vlastní hodnotu. Nikdo neříká, ať se nabízíte pod cenou. Ale je čas zamést si před vlastním prahem. Jestli se nápadníci zrovna nehrnou, možná je čas oprášit permici do fitka, zajít si ke kadeřnici nebo se zamyslet nad tím, jestli svým kyselým výrazem neodrazujete všechno živé v okolí pěti kilometrů.
  3. Zavíráte se doma. Sedávej panenko v koutě, když budeš hodná… stejně tě nikdo nenajde. Zapomeňte na tohle staré přísloví a vyrazte do světa. V koutě vás nikdo hledat nebude, je třeba se ukázat. Nemusíte chodit zrovna lovit do barů, stačí klidně zajít na fajn koncert nebo na nějakou akci, kam vás pozvou kamarádi. A dejte si záležet na tom, jak vypadáte. Hezky se oblečte, upravte a dejte okolí najevo, že jste otevřená novým příležitostem.
  4. Nevíte, co chcete. Možná prostě na vztah nejste ještě připravená a potřebujete si srovnat svůj žebříček hodnot. Třeba vás právě teď láká cestovat, bydlet sama nebo studovat nový obor. Ujasněte si, co jsou vaše dlouhodobá přání a co jen momentální touha vyvolaná třeba tím, že nejlepší kamarádka má zrovna nového přítele. Nejprv si určete, co přesně chcete, a to nejen od partnera, ale i od sebe. Jinak budete do okolí vysílat zmatené signály a potenciální nápadníky odradíte.
  5. Tlačíte na pilu. Potkáte někoho, kdo vypadá jako ten pravý. A v tu chvíli začnete plánovat společnou budoucnost, svatbu, děti a zařízení svého nového domu. Nedivte se, že váš objev uteče s vyděšeným křikem. Berte nový vztah s rezervou a nezávazně si užijte, že je vám společně fajn. Až se poznáte blíž, bude na společné plány vždycky dost času.

10 + 1 vynikajících důvodů proč se rozejít: Vztah se vyčerpal, nemá dlouhodobý potenciál a je hezky

6 důvodů, proč vám sociální sítě zničí vztah ještě předtím, než ho máte