5 důvodů, proč byste měli letos vycestovat do zahraničí úplně sami

Eva Vogelová

Cestujete rádi, ale momentálně nemáte nikoho po ruce, kdo by s vámi někam jel? Seberte veškerou svoji odvahu a navštivte cizí země úplně sami. Prospěje vám to.

  1. Máme vyspělou technologii

Cestování je nyní mnohem snadnější než kdy dřív. Vezmete si do ruky mobil, koupíte si letenky a zarezervujete si ubytování. Pak už jen stačí si sbalit věci a vyrazit. Pokud se někde ztratíte, mrknete se do aplikace Google Maps a ta vás navede na správný směr. V zemích EU na některých místech v pohodě chytíte i Wi-Fi. Při nejhorším vždycky můžete někoho požádat o pomoc. Vždy se najde někdo, kdo vám ochotně poradí a pomůže. S trochou odvahy tohle všechno budete schopní zvládnout sami. Stačí se jen nebát a vrhnout se vstříc do dobrodružství.

  1. Poznáte spoustu zajímavých lidí

Pokud budete cestovat s kamarády, nebudete mít tolik příležitostí se seznámit s někým novým. Budete se totiž držet svých přátel. S nimi si totiž bohatě vystačíte. Když budete cestovat sami, zákonitě se sblížíte s více lidmi. Nevyhnete se žádosti o radu na cestu, protože tento úkol nebudete moci přenechat upovídanějším kamarádům. Budete tam sami, takže nikdo jiný to za vás neudělá. Navíc si díky tomu vylepšíte i angličtinu nebo nějaký jiný cizí jazyk.

  1. Jste pány svého času

Když budete cestovat sami, máte ve všem volnou ruku. Můžete ve čtyři hodiny ráno vstát a pokračovat na svých cestách. Nemusíte se držet původního plánu. Můžete dělat všechno, co jen sami budete chtít. Nebudete se s nikým dohadovat. Žádná výměna názoru s kamarádem neproběhne. Můžete být celou cestu naprosto v klidu, nikdo vás nenaštve. Nebudete muset dělat žádné kompromisy. Půjdete tam, kam vás vaše nohy zanesou.

  1. Naučíte se sami o sebe postarat

Budete se pohybovat několik tisíc kilometrů od domova. Maminka už vás nezachrání a nenakrmí. Nikdo vám už nebude prát ani po vás uklízet. Všechno budete muset zvládnout sami. Díky tomu zjistíte, zda jste plně samostatní a dokážete se o sebe postarat. Možná se dostanete během cestování do úzkých a nezbude vám nic jiného, než se z toho dostat jen se svojí pomocí. Zvýší se vám sebevědomí, když zjistíte, že jste schopní něčeho takového. Samostatná cesta vás otestuje, jak jste na tom s pevnou vůlí. Každý dospělý člověk by si měl vyzkoušet putovat nějakou chvíli sám, protože mu to pomůže ve všech životní oblastech. Zní to lákavě, že ano? V tom případě si už pomalu začněte balit věci.

  1. Budete mít co vyprávět

Pokud se vydáte na cestu, vaši blízcí se o vás jistě budou bát. Ta chvíle, až se vrátíte domů, bude nezapomenutelná. Uvidíte, jak vás všichni vřele přivítají. Určitě pro vás nachystají milé překvapení na přivítanou. Budete vědět, že jim na vás záleží. Navíc se budete cítit jako králové, protože od vás budou chtít podrobně slyšet, co všechno jste zažili. Vy jim můžete klidně i několik hodin vyprávět o tom, jaké to tam bylo. Kvůli těmto důvodům by měl alespoň jednou každý člověk cestovat sám. Doufáme, že si už kupujete letenky!

Témata: