5 důvodů, proč byste měli zůstat po náročném rozchodu chvíli sami

Eva Vogelová

Rozchod po dlouhodobém vztahu není patrně pro nikoho jednoduchý. Možná si myslíte, že ideální by bylo, kdybyste si hned někoho zase našli, aby vám nebylo smutno, to je ale omyl. Zjistěte, proč byste měli zůstat po rozpadu vztahu chvíli sami.

  1. Musí se vám zahojit vaše zlomené srdce

Pokud jste zažili nepříjemný rozchod, který vás dostal na dno, musíte se dát nejdříve do kupy. Nebylo by pro vás přínosné, kdybyste zlomené srdce zalepili novým vztahem. Když trpíte kvůli lásce, těžko poznáte, zda člověk, s kým máte rande, je pro vás vhodný. Pravděpodobně byste se na něj ze začátku upnuli a vznikal by mezi vámi nezdravý vztah, který by nejspíš nedopadl dobře. Pokud jste hluboce zranění, vyčkejte alespoň několik týdnů, než se váš duševní stav zlepší.

  1. Znovu získáte ztracenou sebedůvěru

Po ropadu dlouhodobého vztahu většině lidí klesne sebevědomí. Cítí se zlomení. Člověka, kterého milovali, už nemají. Cítí se neúplní, jako by jim chyběla polovina vlastního já. Těsně po rozchodu se většinou nikomu nic moc nedaří. Sebedůvěra, kterou během vztahu nabrali, se po konci vztahu zmenší. Pokud vás někdo pustil k vodě, nejspíš se cítíte ponížení. Svoji sebedůvěru posílíte tak, že se budete snažit zvládat většinu situací sami. Budete pak zase vědět, že se na sebe můžete spolehnout.

  1. Naučíte se žít jen sami se sebou

V dlouhodobém vztahu si člověk zvykne na soužití ve dvou. Vždy si může se svým partnerem popovídat, řešit s ním potíže a zpravidla nemá nouzi o fyzickou blízkost. Žití ve dvou je taky levnější a prostě jednodušší. Když máte nějaký problém, váš protějšek vás podpoří a naopak. Není jednoduché z takového života vystoupit. Najednou všechno musíte dělat sami. Chybí vám něčí přítomnost a máte pocit, že ten život sami nezvládnete. Berte to ale jako výzvu a příležitost, abyste se naučili žít jen sami se sebou. Vnitřně vás to posílí, a když po nějaké době nebudete moct najít vhodný protějšek, nezblázníte se z toho. Díky tomu může být váš následující vztah spokojenější, protože se odnaučíte být na někom citově závislí.

  1. Užijete si spoustu zábavy

Zábavu si můžete užít i s partnerem, ale ne vždy to jde tak dobře, jako když jste single. Nemusíte se nikomu zpovídat o tom, kam jdete. Nemusíte čekat na svého partnera, až si na vás udělá čas. Většina párů nemá sto procent společných zálib. Oba kvůli tomu musí dělat kompromisy. Sedět v kině s protějškem a dívat se na žánr filmu, který absolutně nesnášíte, není moc zábavné. Když jste sami, můžete si užívat všeho do sytosti. Vezmete své kamarády a jdete se nezávazně pobavit do klubu a nikdo proti tomu nic nemá. Řídíte si život podle svých představ.

  1. Naberete nové zkušenosti v posteli

Sex v dlouhodobém vztahu většinou zevšední. Někoho po čase s tím stejným člověkem už může začít nudit. Spousta párů, kteří spolu žijí několik let, ho berou jako rutinní záležitost. Když ale nikoho nemáte, můžete si občas s někým užít nezávazný sex a nabírat tak v posteli nové zkušenosti. Ty se vám budou hodit do nového vztahu. Nemusíte do něj hned spěchat, protože vidíte, že i chvilkový single život má své výhody.

Témata:, , ,