5 důvodů, proč navštívit Čínu. Zamilujete si ji

Redakce

Čínská civilizace je jednou z nejstarších na světě a fotografie, které vám ukážeme, dokazují, že je také nejkrásnější. Mrkněte na to.

  1. Tianzi Mountains

Tyto nádherné hory byly inspirací filmu Avatar. Nacházejí se v čínské oblasti Zhangjiajie. Tianzi jsou velice členité a rozprostírají se na ploše šedesát sedm kilometrů čtverečních. Horami vede dokonce i stezka, na kterou však musíte mít dostatek odvahy.

  1. Huanglong

Nádherný park se nachází v severozápadní části čínské provincie Sečuan. Bazénky v Huanglongu vznikly díky několikatisíciletému geologickému vývoji. Voda v jezírkách pramení u buddhistického chrámu na vrcholku údolí a pokračuje až k vodopádu Xishen. Voda má nejčastěji žlutou, zelenou, modrou a hnědou barvu.

  1. Vodopády Detian

Jedná se o nejhlučnější vodopády Asie a patří mezi čtyři největší vodopády na světě. Vodopády jsou zvláštní tím, že každou sezonu vypadají jinak. Je to z toho důvodu, že se mění množství vody a kaskádovitý tvar vodopádů.

  1. Jeskyně Maijishan

Tato kouzelná jeskyně leží v horách v severozápadní čínské provincii Gansu. Podle historických záznamů se s budováním jeskyní začalo již v pozdním období dynastie Qin.

  1. Opuštěná vesnice

Ve východní Číně se schovává klenot. Domy v opuštěné rybářské vesnici jsou kompletně porostlé zelení a vytváří dechberoucí umělecké dílo.

4 tipy na dobrodružnou dovolenou. Kam vyrazíte vy?

Korejský pár dělí čtrnáct hodin časového posunu. Dvojice je ale spolu díky unikátním fotografiím