5 důvodů, proč navštívit Čínu. Zamilujete si ji

Redakce

Čínská civilizace je jednou z nejstarších na světě a fotografie, které vám ukážeme, dokazují, že je také nejkrásnější. Mrkněte na to.

  1. Tianzi Mountains

Tyto nádherné hory byly inspirací filmu Avatar. Nacházejí se v čínské oblasti Zhangjiajie. Tianzi jsou velice členité a rozprostírají se na ploše šedesát sedm kilometrů čtverečních. Horami vede dokonce i stezka, na kterou však musíte mít dostatek odvahy.

  1. Huanglong

Nádherný park se nachází v severozápadní části čínské provincie Sečuan. Bazénky v Huanglongu vznikly díky několikatisíciletému geologickému vývoji. Voda v jezírkách pramení u buddhistického chrámu na vrcholku údolí a pokračuje až k vodopádu Xishen. Voda má nejčastěji žlutou, zelenou, modrou a hnědou barvu.

  1. Vodopády Detian

Jedná se o nejhlučnější vodopády Asie a patří mezi čtyři největší vodopády na světě. Vodopády jsou zvláštní tím, že každou sezonu vypadají jinak. Je to z toho důvodu, že se mění množství vody a kaskádovitý tvar vodopádů.

  1. Jeskyně Maijishan

Tato kouzelná jeskyně leží v horách v severozápadní čínské provincii Gansu. Podle historických záznamů se s budováním jeskyní začalo již v pozdním období dynastie Qin.

  1. Opuštěná vesnice

Ve východní Číně se schovává klenot. Domy v opuštěné rybářské vesnici jsou kompletně porostlé zelení a vytváří dechberoucí umělecké dílo.

4 tipy na dobrodružnou dovolenou. Kam vyrazíte vy?

Korejský pár dělí čtrnáct hodin časového posunu. Dvojice je ale spolu díky unikátním fotografiím

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit