5 důvodů, proč navštívit thajský ostrov Koh Phi Phi Don

Redakce

Členitý ostrov, který má délku osm kilometrů a šířku dva a půl kilometru a svým tvarem připomíná přesýpací hodiny, je doslova pohádkový. Jakmile se dostanete trajektem na ostrov Phi Phi Don z Ao Nang, Phuketu nebo Koh Lanty, tak si ho okamžitě zamilujete. Nádherné skály, smaragdově zelená voda a živá noční zábava. Zde je několik důvodů, proč byste měli tento ráj navštívit.

  1. Pohodlný přístup na pláž a žádná motorová vozidla

Na ostrově Phi Phi Don nenajdete žádná motorová vozidla z toho důvodu, že je ostrov součástí mořského parku. Výjimkou jsou však základní služby, jako je třeba lékařská pomoc. Na ostrov se dostanete trajektem a hned na břehu si můžete za dvacet báhtů zaplatit nosiče zavazadel, který vás dovede na váš hotel. Většina turistů, která tento ostrov navštíví, zůstává na plážích Lo Dalam či Ton Sai.

  1. Úžasný zážitek na padáku

Parasailing je nabízen v celé jihovýchodní Asii a není se čemu divit, protože díky němu můžete vidět spoustu krásných a zajímavých míst. Když však půjdete na padák na Koh Phi Phi, tak zažijete něco úplně odlišného, protože je zde pozoruhodná scenérie. Není to sice to nejlevnější, co zde můžete dělat, ale určitě o tom přemýšlejte, protože to stojí za to a odvezete si zážitek na celý život.

  1. Široký výběr míst pro potápění a Tour exkurzí

Mnoho turistů sem jezdí, aby si užilo dokonalé potápění. Díky tomu, že je velká poptávka turistů, tak je tu i velká konkurence a vy si můžete vybírat. Chcete třeba individuální prohlídku? Není problém, protože zde vyhoví vašim potřebám. Na Koh Phi Phi Don existuje ohromující počet potápěčských center a touroperátorů, kteří se o vás postarají a vše vám zařídí, takže se toho nemusíte bát. Využijte možnosti!

  1. Kouzelný panoramatický výhled z Phi Phi Viewpoint

Ačkoli je to nazýváno v jednotném čísle, tak zde přitom najdete tři různé vyhlídky, které můžete vyzkoušet. Pokud se chcete vyhnout dalším turistům, tak vyrazte hned zrána a třeba stihnete i východ slunce, které bude proplétat paprsky kolem zubatých vápenců.

  1. Skvělá večerní zábava

Každý den, jakmile zajde slunce, začne úžasná noční ohnivá show, která je doslova kouzelná a dostane vás. Podniky na plážích se perou o vaši přízeň a můžete tak získat i nějaký drink zdarma, který jistě oceníte. Můžete si užít spoustu zábavy třeba během skákání přes oheň.

Turistika v zahraničí: Kde si ji nejvíc užijete?

5 nejkrásnějších jeskyní, které musíte vidět, než zemřete