5 důvodů, proč se nemusíte obávat vztahu s introvertem

Eva Vogelová

Líbí se vám introvertní člověk, ale bojíte, že by vztah s ním byl o ničem? Zahoďte své předsudky, chození s introvertem má své výhody. Možná se vám s ním bude dařit mnohem lépe než s extrovertem. Proč byste o vztahu s introvertem neměli váhat ani minutu?

  1. Introverti jsou vynikající posluchači

Introverti mají bohatý vnitřní život, o který se téměř s nikým nechtějí dělit. Rádi však ostatní poslouchají. Pokud jste upovídaní, vztah s introvertem vám prospěje. Pravděpodobně vás nebude okřikovat za to, že příliš mluvíte. Když budete mít nějaký problém, ochotně vás vyslechne a bude se vám snažit pomoct. Introvert pochopitelně také komunikuje, ale méně. Nemá potřebu plýtvat slovy na něco nedůležitého. Nechybí mu empatie, dokáže se do vašich potíží vžít a dobře vás utěšit.

  1. Introverti jsou sebevědomí

Možná tomu nebudete věřit, ale někteří introverti nemají problém se sebevědomím. To, že méně mluví a nemají potřebu chodit do společnosti, nemusí být jen ze strachu projevit se. Může to být jejich vlastní vůle. Nepotřebují se opíjet s partou lidí, která jim nepřirostla k srdci, jen aby byli oblíbení. Někteří z nich si hrdě kráčí svojí vlastní cestou a dokáží si ji obhájit. Nemají potřebu se příliš zviditelňovat, ale přitom si stojí za svým. To znamená, že si věří. Nemají strach z toho, co si o nich myslí okolí. S introvertem můžete mít stabilní a plnohodnotný vztah. Budete se vedle něj cítit dobře.

  1. Introverti hodně přemýšlejí

Introverti sice méně mluví, ale za to dobře pozorují okolní svět a všímají si detailů. Mohou být poměrně zranitelní, ale přemýšlejí o sobě a o světě. Předtím, než něco ze sebe vysoukají, uvažují nad tím, zda to, co chtějí říct, není nějaká blbost. Nejednají zbrkle a impulzivně. Většinou se nestane, že by se s vámi pohádali kvůli maličkostem. Pokud jste hádavý typ, vztahu s introvertem se nemusíte bát. Bude vás buď ignorovat, nebo usměrňovat. Nejspíš nebude chtít ještě rozdmýchávat vaše naštvání. Někteří introverti jsou pohodáři.

  1. Introverti mají opravdové přátele

Spousta lidí si o introvertech myslí, že se straní lidí, jsou raději sami a nevyhledávají žádnou společnost. Ve většině případů to není pravda. Introverti také potřebují přátele, rádi si s někým občas popovídají a požádají o pomoc, motivaci či podporu. Nepotřebují být středem pozornosti, připadá jim to zbytečné. Svoji energii soustředí na lidi, které mají opravdu rádi. Vyhledávají opravdové přátelství. Ke štěstí jim stačí pouze jeden přítel, se kterým se budou cítit dobře. Můžete se spolehnout na to, že když budete chodit s introvertem, představí vás jen lidem, se kterými stojí za to trávit čas. Nebudete muset snášet otravné přátele partnera, kteří jsou k ničemu.

  1. Introverti dokáží hluboce milovat

Bylo by pošetilé tvrdit, že extroverti se nedokáží zamilovat. Někteří introverti jsou však velmi citliví a díky tomu dokáží chovat k někomu dlouhodobě hluboký cit. Když už vás jednou začnou milovat, pravděpodobně se jich jen tak nezbavíte. Jednoduše řečeno introverti jsou stejně plnohodnotní lidé jako extroverti, akorát mají menší potřebu sebevyjádření a svůj čas nejraději tráví jen s opravdovými přáteli. Mají své záliby a dokáží se radovat ze života. Vztah s nimi můžete být velmi obohacující.